Νίκη για το εφηβικό του ΦΟ Αριδαίας στη Σκύδρα

Με καλή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, οι Έφηβοι του ΦΟ Αριδαίας επικράτησαν στη Σκύδρα της τοπικής ομάδας με 66-56.

Οι γηπεδούχοι είχαν τη στήριξη πολλών φιλάθλων τους που δημιούργησαν ένα ιδιαίτερα ζεστό κλίμα και ως εκ τούτου έδωσαν τον καλύτερο εαυτό για το αποτέλεσμα.

Παρά την πολύ καλή άμυνα του πρώτου δεκαλέπτου, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να ξεφύγουν στο σκορ με αποτέλεσμα στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι να περάσουν μπροστά προηγούμενοι με 30-29.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της ομάδας της Αριδαίας βελτίωσαν την απόδοση τους και απέκτησαν ένα μικρό προβάδισμα που κράτησαν μέχρι το τέλος.

Δεκάλεπτα : 6-13, 30-29, 42-48, 56-66

Σκυδραϊκός (Κολοβός): Καραϊσαρίδης 5(1), Αποστόλου, Καρανάκης, Ικραμίδης, Κατσάρας, Μιχαηλίδης Στ., Κολοβός 25(2), Μιχαηλίδης Χρ.8 (1), Βασιλείου 17(1), Γρόπαλης, Νίκου, Καρανάκης 1.

ΦΟ Αριδαίας (Αναστασιάδης): Σιδηρόπουλος, Κληντσάρης 10(1), Σαρικούδης 6, Περχανίδης, Παυλίδης 13, Βασίλογλου Θ. 5(1), Δουλκερίδης 17(1), Ζουνίδης, Πετρούδης 5, Βασίλογλου Ι. 8, Τσακίρης 2.