Εθνικές Ομάδες

Το γκολ της Σπυριδωνίδου που έδωσε την ισοπαλία στην Εθνική και οι δηλώσεις της (vid)

Ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης στα τελικά του Euro έμεινε η εθνική Γυναικών, αφού η Σπυριδωνίδου έδωσε στη «γαλανόλευκη» το βαθμό της ισοπαλίας στο 89΄ απέναντι στην Ιρλανδία διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν στο 13΄ με την Μπάρετ και κρατούσαν το προβάδισμα τους για περισσότερα από 70 λεπτά, όμως η Αναστασία Σπυριδωνίδου ήταν η «χρυσή αλλαγή» για την Ελλάδα. Η παίκτρια της Σαραγόσα πέρασε στο παιχνίδι στο 83΄ και δέκα λεπτά αργότερα κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό 1-1, αποτέλεσμα που κρατά την Ιρλανδία σε απόσταση τριών βαθμών από το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα, το οποίο συνεχίζει το κυνήγι της 2ης θέσης.