Γενικά

Χωρίς νικητή το ματς που άνοιξε την αυλαία στην 5η αγωνιστική της Super League 2

Δόξα Δράμας και Παναχαϊκή αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1, μετά από ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι.

Οι Δραμινοί προηγήθηκαν με γκολ από τα αποδυτήρια, όπως δεν κατόρθωσαν να κρατήσουν το υπέρ του σκορ (και ενώ είχαν δοκάρι σε σουτ του Μακροπουλιώτη), με τον Κολ να ισοφαρίζει στο δεύτερο μέρος για την ομάδα της Πάτρας.

Το φιλμ του αγώνα όπως το περιέγραψε το sportdrama.gr

4′ ΓΚΟΛ! Σουτ του Σιώπη από τα δεξιά το οποίο κόντραρε σε παίκτη της Παναχαϊκής, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Σούλη. Είναι αυτογκόλ καθώς βρήκε και στο κεφάλι του Ρουγκάλα.
8′ Ο Κρητικός εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά με τον Καψάλη να πιάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και να στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σούλη
13′ Ο Ιωαννίδης άλλαξε όμορφα παιχνίδι για τον Κρητικό ο οποίος από τα δεξιά σύγκλινε στον άξονα, έκανε το σουτ για να διώξει δύσκολα ο Σούλης σε κόρνερ το οποίο θα περάσει ανεκμετάλλευτο με τη Δόξα να έχει δοκάρι από την προσπάθεια του Μαρκοπουλιώτη
30′ Επικίνδυνη σέντρα του Παπατόλιου από τα αριστερά, έδιωξε σε κόρνερ ο Μαρκοπουλιώτης που πέρασε χωρίς συνέπειες για τους «μαυραετούς»
36′ Από τα αριστερά ο Παπατόλιος έκανε την σέντρα με τον Μωραϊτη να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μένκα και άουτ
49′ Ο Κολ έκανε το σουτ από τον άξονα η μπάλα έφτασε στον Λινάρδο που από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μένκα
54′ ΓΚΟΛ! Ο Ιντζόγλου έβγαλε την σέντρα για τον Μωραϊτη από τα δεξιά ο οποίος δεν κατάφερε να τελειώσει την φάση με την μπάλα να φτάνει στον Κολ που την έστειλε στα δίχτυα του Μένκα
67′ Ο Κρητικός έβγαλε από τα δεξιά την σέντρα με τον Ιωαννίδη να πιάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή αλλά να μη στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σούλη
77′ Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα αντικρίζει ο Καψάλης και αποβάλλεται από το παιχνίδι
82′ Σέντρα του Κόντου από αριστερά, ο Παπαργυρίου δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας και να απειλήσει τον Σούλη
85′ Ο Λινάρδος έβγαλε την σέντρα από τα αριστερά με τον ξεχασμένο Πολίμο να πιάνει την κεφαλιά που έφυγε άουτ

Δόξα Δράμας : Μένκα,  Σιώπης, Μαρκοπουλιώτης, Καψάλης, Παπαργυρίου, Πλέγας, Πινδώνης (60′ Οικονόμου), Χάμοντ, Ρόβας (63′ Ρόβας), Κρητικός (80′ Κουκόλης), Ιωαννίδης

Παναχαϊκή : Σούλης, Πολίμος, Τσελεπίδης, Ρουγκάλας, Παπατόλιος, Ιντζόγλου, Λινάρδος, Κολ (90+2′ Σταμόπουλος), Σιατραβάνης (88′ Αντωνακόπουλος), Κυνηγόπουλος (77′ Μαυριάς), Μωραϊτης