Με το “διπλό” έφυγε από τη Βέροια η Νέα Ιωνία

Μεγάλη νίκη κατάφεραν να πάρουν οι γυναίκες της Ιωνίας στη Βέροια.

Όπως αναφέρει το e-handball, στο πρώτο ημίχρονο η Βέροια 2017 ξεκίνησαν καλύτερα, κατάφεραν να πάρουν μέχρι και διαφορά 3 τερμάτων και έδειχναν ότι αν συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό, θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, η ομάδα του Μενέλαου Δανήλου μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι και όσο περνούσε η ώρα ανέβαζε την απόδοσή της. Στα τελευταία 20 λεπτά η Νέα Ιωνία ήταν μπροστά στο σκορ και κατάφερε να διατηρήσει αυτό το προβάδισμα μέχρι το τέλος και να πάρει το ματς με 22-20.

Από τη Βέροια πρώτες σκόρερ ήταν οι Τσόβιτς και Μάστακα με 5 γκολ, ενώ από τις αντιπάλους ήταν οι Φράγκου και Κεπεσίδου με 5 γκολ.

Μετά και από αυτή τη νίκη η Ιωνία παραμένει μπροστά από τη Βέροια με 2 πόντους.

Βέροια 2017 – ΟΦΝ Ιωνίας 20-22

Τα πεντάλεπτα: 2 – 1, 6 – 2, 6 – 4, 7 – 5, 9 – 7, 11 – 9 (Ημίχ.), 12 – 10, 13 – 13, 14 – 15, 15 – 17, 17 – 19, 20 – 22.

Βέροια 2017 (Ψωμιάδου): Τσιτλακίδου 1, Καραχαρίση 2, Τσαουσίδου 3, Τζουρισιτς 1, Καραμλατζάκη, Ανθίτση, Μπασμά, Δελησάββα, Τηλαβερίδου, Γεωργιάδου, Βασιλειάδου 3, Τσόβιτς 5, Πιτούλια, Μαστάκα 5

ΟΦΝ Ιωνίας (Δανήλος): Μανια 2, Φράγκου 5, Μιλασιτς, Καραμάνου, Κολλύρη, Καρέλα, Ντιμτσούδη 1, Κελεσίδου 5, Βασιλείου 1, Ζενες 1, Νταμπέβσκα, Χριστοπούλου 1, Ζηνωνίδου 2, Χρυσοκέντη, Στουγιανίδου 4

Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 5/5 – 4/4