Νίκη στο… νήμα για τον Ζαφειράκη Νάουσας!

Σε μια αναμέτρηση στην οποία νικητής θα μπρούσε να είναι οποιαδήποτε από τις δύο ομάδες, ο Ζαφειράκης επικράτησε τελικά στη Νάουσα του Αλέξανδρου Αξιούπολης με σκορ 27-24 (13-11 ημίχρονο).

Όπως αναφέρει το greekhandball, ο αγώνας κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, στα οποία οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι, παίρνοντας έτσι τους δύο βαθμούς της νίκης. Πρώτος σκόρερ του Ζαφειράκη ήταν ο Βλάχος με 6. Για την ομάδα της Αξιούπολης, ο Παλαιστής σημείωσε 5.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-5, 6-7, 9-8, 10-11, 13-11 (ημίχρονο), 17-15, 20-17, 21-20, 22-22, 24-23, 27-24 (τελικό)

Ζαφειράκης Νάουσας: Πετζίδης 2, Λένος, Μπιλιούρης, Δάιος, Βλάχος 6, Διδασκάλου 2, Χατζηγεωργίου 3, Τζουβάρας, Πετρίδης 3, Κρέξης, Χατζηαγαπίου, Οικονόμου 2, Ασίμοβιτς 2, Πινακούδης, Κυριλκίδης, Μπουλμπουλέντρας

Αλέξανδρος Αξιούπολης: Τσορπίδης, Καλπικίδης 2, Βραχιολίδης 3, Σιαμάς, Ζηλίδης 2, Καλπακίδης 4, Πεχλιβάνης, Παπαρήγας, Γιαβασίδης, Μουτούδης, Καράγγελος 3 , Μαυρόπουλος 1, Παλαιστής 5, Κοπαϊδης 4, Στεφανίδης, Καρακασίδης

Δίλεπτα: 3-6. Πέναλτι: 4/6- 0/1. Κόκκινη κάρτα: Μαυρόπουλος (Τρία δίλεπτα)