Νίκη παραμονής για τη Θύελλα Σαρακηνών! (photos+vid)

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε μέσα στην έδρα της η Θύελλα Σαρακηνών επικρατώντας με σκορ 1-0 του Αγροτικού Αστέρα και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Όπως αναφέρει το Pellasports, το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά με δυνατές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου κυρίως και χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μπροστά στα δύο τέρματα. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο πρώτο 20λεπτο και χάρη στο γκολ του Λαφαζανίδη κατάφεραν να πάρουν μια σπουδαία νίκη χωρίς να κινδυνέψουν ιδιαίτερα πλην μια φάσης στο πρώτο μέρος, ενώ στην επανάληψη κράτησαν το προβάδισμα με σωστή τακτική και καλή διαχείριση του υπέρ τους σκορ. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έδειξαν μεγάλη κινητικότητα και διάθεση στο παιχνίδι, δημιούργησαν πολλές φορές τις προϋποθέσεις για κάτι καλό, αλλά ήταν απελπιστικά ακίνδυνοι και δεν είχαν καθαρό μυαλό μπροστά στα αντίπαλα καρέ, με αποτέλεσμα να υποστούν φυσιολογικά την ήττα.

το φιλμ και φωτογραφίες του αγώνα ΕΔΩ

Θύελλα Σαρακηνών : Φιρινίδης, Ευφραιμίδης, Γεωργίου, Μελίσσης, Πετρούσης, Κάρτζιος, (51’ Ουζούνης), Κούμπους, Κυζιρίδης, (90’ Θωμάς Γ.), Τσόρμπας, (77’ Ρώσσης), Γκέσιος, Λαφαζανίδης, (84’ Θωμάς Ε.).

Αγροτικός Αστέρας : Παπαθανασίου, Κωνσταντινίδης, Ζουλούμης, Κολώνης, Καλίδης, Τούλης, (46’ Κουτσικοβαγγέλης), Φούσκας, Αβραμίδης, (60’ Μερτζάνης), Αποστολίδης, (80’ Καπρέτσος), Παπαποστόλου, Κατσιάκης (89’ Ουρδούδης).