Κύπελλο Ελλάδος

Πρόκριση με…λαχτάρα για τον Ατρόμητο!

Ο Βόλος πήγε να κάνει την ανατροπή της χρονιάς στο Περιστέρι, αλλά ο Ατρόμητος άντεξε και πέρασε στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας παρά την ήττα (0-2) στον επαναληπτικό.

Αν ο Ατρόμητος δεν είχε κάνει εντυπωσιακή εμφάνιση στο πρώτο ματς της φάσης των «16» στον Βόλο, όπου είχε κερδίσει 3-0 την τοπική ομάδα, θα είχε μπει σε μεγάλες… περιπέτειες.

Όπως αναφέρει το onsports.gr, o Βόλος εμφανίστηκε στη ρεβάνς του Περιστερίου με στολή… καμικάζι, προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο και έφτασε ένα γκολ μακριά από το να στείλει το ματς στην παράταση! Η ομάδα της Μαγνησίας κατάφερε να βρει δυο γκολ από ισάριθμα τέρματα, ενώ ο Ατρόμητος έμεινε με δέκα παίκτες και βρέθηκε σε πολύ δύσκολη θέση.

Παρόλα αυτά, η ομάδα του Σάββα Παντελίδη κατάφερε να κρατήσει σκορ πρόκρισης και έτσι έγινε η πρώτη που πέρασε κι επίσημα στα προημιτελικά του θεσμού.