Νίκη για τη Νέα Ιωνία, στο νοσοκομείο η Καραβέλη

Η Νέα Ιωνία πήρε μια οριακή νίκη κόντρα στην ομάδα του Πανοράματος με σκορ 26-24 (14-14 ημίχρονο).

Όπως αναφέρει το greekhandball, το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με συναρπαστική εξέλιξη, όμως οι γηπεδούχες έδειξαν μεγαλύτερη ψυχραιμία στο φινάλε, παίρνοντας τους δύο βαθμούς της νίκης. Στο 3:27 της αναμέτρησης, η Λαμπρινή Καραβέλη, έπεσε άτσαλα στον αγωνιστικό χώρο, σε μια ανύποπτη φάση, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί στον αγκώνα. Η αστυνομία ανέλαβε την μεταφορά της στο Κωνσταντοπούλειο νοσοκομείο της Νέας Ιωνίας, όπου και θα υποβληθεί σε εξετάσεις για να διαπιστωθεί το μέγεθος της ζημιάς που έχει υποστεί.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Προκοπίδου με εννιά γκολ.

Τα πεντάλεπτα:2-3, 6-5, 9-7, 10-8, 11-10, 14-14 (ημίχρονο), 16-14, 18-17, 20-20, 22-22, 25-24, 26-24

Νέα Ιωνία (Δανήλος): Κεπεσίδου Μ., Μανιά 5, Φράγκου 2, Καραμάνου, Κολλύρη, Καρέλα 2, Μακρή, Ντιμτσούδη, Αργυροπούλου, Κεπεσίδου Ν. 7, Βασιλείου 4, Ζενέλι, Νταμπέβσκα 4, Χριστοπούλου, Ζηνωνίδου 2, Χρυσοκέντη

Πανόραμα (Κουμιτσάρσκα): Κουτσιμανή, Λιούκα 2, Κουρκουλάκη, Παπαδοπούλου, Καρτσίου, Κυρικλίδου 4, Αμανατίδου 2, Ράτσικα, Κουκλοτίδου, Προκοπίδου 9, Τσερεπή 1, Καραβέλη 1, Παπαδοπούλου 2, Κουλούρη 3

Δίλεπτα: 1-6. Πέναλτι: 7-7, 2-3

Στο φύλλο αγώνα γράφτηκε: “Στο 03:27 λεπτό του αγώνα, η παίκτρια της φιλοξενούμενης ομάδας ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ, ΚΑΡΑΒΕΛΗ ΛΑΜΡΙΝΗ τραυματίστηκε και κρίθηκε απαραίτητη η συνδρομή ασθενοφόρου για τη μεταφορά της στο νοσοκομείο”.