Τα τελευταία δραματικά λεπτά της νίκης του Φιλίππου Βέροιας επί του Απόλλωνα Πάτρας (vid)

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στη δεύτερη παράταση ο Φίλιππος Βέροιας κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη απέναντι στον Απόλλωνα Πάτρας με 82-80.

Ο Φίλιππος Βέροιας πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση νικώντας έστω και στη δεύτερη παράταση τον Απόλλωνα Πατρών με 82-80. Σε ένα παιχνίδι που υπήρχε πολύ ένταση, οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν να χάνουν λίγο πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας με 60-64, κατάφερε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν ξανά μπροστά στο σκορ, όμως ο Φίλιππος με ψυχραιμία στις επιλογές του στην επίθεση, κατάφερε ξανά να στείλει το παιχνίδι σε άλλο ένα έξτρα πεντάλεπτο. Τελικά, με υπομονή στη δεύτερη παράταση, η ομάδα της Βέροιας κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη νίκη.

Δείτε τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και της παράτασης στο βίντεο του Antonios Chatzikiriakidis