Πήρε βαθμό στο 96′ ο Βόλος! (photos+βαθμολογία)

Το πολλαπλώς επαναλαμβανόμενο, εφετινό «μάθημα» με τα γκολ των αντιπάλων του στα τελευταία λεπτά, δεν έγινε… μάθημα για τον Παναιτωλικό, που «πληγώθηκε» το βράδυ της Δευτέρας (10/2) και από το Βόλο στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σε ένα ματς που οι «κυανοκίτρινοι» είχαν υπό τον έλεγχό τους από το πρώτο λεπτό, έχοντας πάρει προβάδισμα με τον Αντονί Μουνιέ από το 42′, «μίλησε» τελευταίος ο Δημόπουλος ο οποίος σημείωσε ένα γκολ από το… πουθενά κι έδωσε την ευκαιρία στους Θεσσαλούς να φύγουν με το ισόπαλο 1-1 από το Αγρίνιο.

Έμεινε όρθιος στο Αγρίνιο ο Βόλος καθώς απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον Παναιτωλικό με γκολ του Δημόπουλου στο 96′.

Το παιχνίδι ήταν θρίλερ και ειδικά στο φινάλε του. Είναι χαρακτηριστικό ότι από 89′ ουσιαστικά το ματς είχε σταματήσει καθώς αποβλήθηκαν Ντίαζ και Μάντζης για εκτός φάσης χτυπήματα μετά από παρέμβαση του VAR.

Ο ρέφερι ξεκίνησε τον αγώνα στο 96′ όταν και ο Βόλος πέτυχε το τέρμα της ισοφάρισης και παράλληλα δόθηκαν οκτώ λεπτά καθυστερήσεων! Παρόλα αυτά ο Κατσικογιάννης σφύριξε λήξη στο 90+9…

To σκορ για τον Παναιτωλικό είχε ανοίξει ο Μουνιέ στο 42′, ενώ στο 61′ ο Άλβαρες είχε σουτ στο δοκάρι.

Το αποτέλεσμα αυτό κρατά τον Παναιτωλικό στους 14 βαθμούς και (οριστικά) στη 13η θέση της κανονικής περίοδο, καθώς δεν προλαβαίνει τη 12η Λαμία (25 βαθμοί) και πλέον θα χρειαστεί να κάνει υπερπροσπάθεια στα πλέι-άουτ, για να καλύψει το χάντικαπ και να αποφύγει το μπαράζ παραμονής. Έχοντας βεβαίως πίσω του σε απόσταση (μόλις) 4 βαθμών και τον 14ο Πανιώνιο (10 βαθμοί).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μ. Χάβος): Φερνάντες, Κέβιν Μαρτίν, Μαλής, Σίεστεντ, Τζανακάκης, Ντάλσιο, Ντίας, Ρόσα, Αλβάρες (74’ Ταχάρ), Μουνιέ (86’ Φρεντ), Ντάουντα (81’ Μπαΐροβιτς).

ΒΟΛΟΣ (Α. Γκαγιέγκο): Γκαραβέλης, Ντεντάκης (72’ Λύρατζης), Οικονόμου, Τσίκα, Δημόπουλος, Φεράρι (65’ Κάσες), Τσοκάνης (78’ Μπαλογιάννης), Γκουαροτσένα, Μουνίθ, Τόρες, Μάντζης.