Εύκολο απόγευμα στην Ευκαρπία για τον Απόλλωνα Λάρισας

Νίκη επί απέναντι στον Απόλλωνα Πόντου πέτυχε το απόγευμα της Παρασκευής (28/2) ο Απόλλων Λάρισας με το 0-3 στο γήπεδο της Νέας Ευκαρπίας στο πρώτο χρονικά ματς της 19ης «στροφής» της Σούπερ Λίγκας 2.

Η ομάδα του Αριάν Μπελά μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς τέρματα βρήκε τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα στα μισά του δευτέρου 45λεπτου και έτσι το έργο της έγινε ακόμα πιο εύκολο, πριν φτάσει στο τελικό 0-3.

Ο Απόλλων Λάρισας σημείωσε την ένατη φετινή του νίκη και ανέβηκε στους 30 πόντους και είναι στην πρώτη εξάδα αυτή τη στιγμή, αλλά με ένα ματς περισσότερο. Από την άλλη οι Πόντιοι υπέστησαν τη 16η ήττα τους και παραμένουν με -3 στο βυθό.

Όπως αναφέρει το sportlarissa, ο Χατζής με πέναλτι ευστόχησε στο 67′ κόβοντας τον “γόρδιο δεσμό” αφαιρώντας παράλληλα το άγχος από την ομάδα του.

Ο Σιφναίος στο 81′ κλείδωσε την νίκη για την ομάδα του και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπαστακός στις καθυστερήσεις.