Γενικά

Τρία γκολ στα τελευταία 25 λεπτά ο Λεβαδειακός και…αέρας από το Ηράκλειο! (βαθμολογία)

Με τρία γκολ σε διάστημα 25 περίπου λεπτών, ο Λεβαδειακός πέρασε σαν…σίφουνας από την έδρα του Εργοτέλη και διατηρεί την τέταρτη θέση στη Super League 2.

Το μόνο που κατάφερε ο Εργοτέλης ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ροβίθη, σε ένα ματς που θα ξεχάσει γρήγορα καθώς είχε μετριότατη εμφάνιση.

Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου έπαιξε έξυπνα, κράτησε μακριά από την άμυνα της τα αντίπαλα ατού και στα τελευταία λεπτά του αγώνα…σήμανε την αντεπίθεση, που της απέφερε την 11η φετινή νίκη.

το φιλμ του αγώνα όπως το παρουσίασε το athleticradio

4′ Σουτ του Μάντζιου μπλόκαρε ο Καλογεράκης
6′ Δοκάρι με τον Προβυδάκη για τον Εργοτέλη, μετά από πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής
22′ Κεφαλιά του Μύγα από καλή θέση, άουτ
45+ Σουτ του Ροβίθη έδωξε ο Μπάγιτς
50′ Ο Προβυδάκης απειλεί, αλλά ο Μπάγιτς μπλοκάρει
64′ Σουτ του Κονέ άουτ
68′ ΓΚΟΛ! Εντυπωσιακό σουτ του Μεχία, η μπάλα βρήκε αρχικά το δοκάρι και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα του Καλογεράκη
82′ ΓΚΟΛ! Ο νεοεισελθών Νίκας πέτυχε με κεφαλιά το 0-2.
87′ Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη, ο Τσέλιος αστοχεί από κοντά
88′ ΓΚΟΛ! Ο Λεβαδειακός φτάνει σε τρίτο γκολ με σκόρερ τον Βήχο
90+4′ ΓΚΟΛ! Πέναλτι κέρδισε ο Τσέλιος σε ανατροπή του από τον Βήχο και ο Ροβίθης εκτέλεσε εύστοχα

Εργοτέλης : Καλογεράκης, Προβυδάκης, Κοιλιάρας (62′ λ.τ. Μπούσης), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Πέιος, Τσέλιος, Μπουτσάκης (73′ Μπουρσέλης), Μπαράτα (61′ Ατέφ), Ροβίθης, Έφορντ

Λεβαδειακός : Μπάγιτς, Μύγας, Βήχος, Άνγκουα, Λιάγκας, Μεχία, Κονέ, Συμελίδης (88′ Παντελιάδης), Πολέτο (75′ Νίκας), Μπαστιάνος (85′ Κοζορώνης), Μάντζιος