Κατηγορίες

Αφιέρωμα sportsup.gr : Όλες οι ομάδες των 53 ποδοσφαιρικών Ενώσεων που θα μπουν στην κληρωτίδα για την κατάκτηση του Κυπέλλου

Μετά την επίσημη ανακοίνωση της ΕΠΟ, με την οποία ενημερώνει πως διακόπτεται όλη η αγωνιστική δράση, έγινε γνωστή και η διαδικασία με την οποία θα αναδειχτούν οι κυπελλούχοι των Ενώσεων.

Αυτή θα περιλαμβάνει την κλήρωση μεταξύ των ομάδων που έχουν προχωρήσει στον θεσμό (εκτός των Αναγέννησης Άρτας και ΑΟ Διαβολιτσίου σε Άρτα και Μεσσηνία που το έχουν κατακτήσει) και το sportsup.gr παρουσιάζει παρακάτω ανά ποδοσφαιρική Ένωση, τις ομάδες που θα μπουν στην κληρωτίδα.

Αναλυτικά :

ΕΠΣ Έβρου : Ιπποκράτης Αλεξ/πολης, Ένωση Αλεξ/πολης, Ατρόμητος Άβαντα, Ακρίτας Δαδιάς, ΑΟ Νεοχωρίου, Ένωση Οινόης, ΑΕ Διδυμοτείχου
ΕΠΣ Θράκης : Πανθρακικός, Δόξα Γρατινής
ΕΠΣ Ξάνθης : Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου, Ηρακλής Ζυγού, Ασπίδα Ξάνθης.
ΕΠΣ Δράμας : AE Αμπελοκήπων, Πανδραμαϊκός
ΕΠΣ Καβάλας : Νέστος Χρυσούπολης, Βύρων Καβάλας
ΕΠΣ Σερρών : Δόξα Κάτω Καμήλας, [Πυθαγόρας Καλών Δένδρων – Ανατολή Σερρών 1-4 στο πρώτο παιχνίδι, δεν διεξήχθη ο επαναληπτικός]
ΕΠΣ Κιλκίς : Αναγέννηση Πλαγιάς, [Αστέρας Μ.Βρύσης – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 0-0 στο πρώτο παιχνίδι, δεν διεξήχθη ο επαναληπτικός]
ΕΠΣ Μακεδονίας : Καμπανιακός, Αγροτικός Αστέρας
ΕΠΣ Χαλκιδικής : Ανθεμούς Γαλάτιστας, Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας : Εθνικός Γιαννιτσών, Αλμωπός Αριδαίας, Άρης Νησίου, Ακρίτας Σωσάνδρας
ΕΠΣ Ημαθίας : Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Αγροτικός Αστέρας Πλατέος
ΕΠΣ Πιερίας : Πιερικός, [Εθνικός Ν.Κεραμιδίου – ΑΕ Καρίτσας, η αναμέτρηση είχε προγραμματιστεί μετά την αναστολή)
ΕΠΣ Φλώρινας : Ακρίτας Αχλάδας, Ελλάς Καλλινίκης
ΕΠΣ Καστοριάς : Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, Αστραπή Μεσοποταμίας
ΕΠΣ Κοζάνης : Μακεδονικός Φούφα, Εορδαϊκός
ΕΠΣ Γρεβενών : Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης, Γρεβενά Αεράτα
ΕΠΣ Λάρισας : Αετός Μακρυχωρίου, Οικονόμος Τσαριτσάνης, [Φαλανιακός-ΠΟ Ελασσόνας 2-2 στο πρώτο παιχνίδι, δεν διεξήχθη ο επαναληπτικός]
ΕΠΣ Τρικάλων : ΑΟ Μεγάλων Καλυβίων, Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Θεσσαλίας : Θησέας Αγριάς, ΦΘ Αγχίαλος
ΕΠΣ Καρδίτσας : Ατρόμητος Παλαμά, Αναγέννηση Καρδίτσας
ΕΠΣ Κέρκυρας : Αστέρας Πετριτή, Θιναλιακός, ΟΦ Αγίου Ματθαίου, Αχιλλέας Νυμφών
ΕΠΣ Ηπείρου : ΑΟ Ανατολής, ΑΕ Χουλιαράδων, Αετός Νήσου, Αγροτικός Καστρίτσας
ΕΠΣ Θεσπρωτίας : Θύαμις Καστρίου, Σούλι Παραμυθιάς
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας : Αχέρων Καναλακίου, Τηλυκράτης
ΕΠΣ Άρτας : Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας : ΑΕ Μεσολογγίου, ΠΑΟ Αγρινίου
ΕΠΣ Κεφαλληνίας : ΑΟ Διλινάτων, ΑΟ Εικοσιμίας, Παλληξουριακός, ΑΟ Φωκάτα
ΕΠΣ Ευρυτανίας : Αίολος Καρπενησίου, ΑΟ Ποταμιάς
ΕΠΣ Φωκίδας : Φωκικός, Απόλλων Ευπαλίου, Αμφισσαϊκός, Απόλλων Δελφών
ΕΠΣ Φθιώτιδας : Παμμωλιακός, ΑΕ Καλυβίων, Νέο Κρίκελλο, Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας : Ηρακλής Ψαχνών, Ελλήσποντος Ν. Λαμψάκου
ΕΠΣ Βοιωτίας : ΑΟ Υπάτου, ΑΟ Θήβα, ΑΟ Μελισσοχωρίου, Αμβρυσσέας Διστόμου, Παναλίαρτος, Παμβαγιακός, ΠΑΟ Κόκκινου
ΕΠΣ Αθηνών : Φωστήρας, Άγιος Ιερόθεος
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής : Απόλλων Ποντίων, Βύζας Μεγάρων
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής : Αστέρας Βάρης, ΓΣ Μαρκό
ΕΠΣ Πειραιά : Αμπελακιακός, ΑΠΟ Κερατσίνι
ΕΠΣ Κορίνθου : Ελλάς Βέλου, Κόρινθος 2006, Ηρακλής Ξυλοκάστρου, ΠΑΟ Λουτράκι
ΕΠΣ Αχαΐας : Παναιγιάλειος, Άρης Πατρών, Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Θύελλα Πατρών, Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Δόξα Παραλίας, Ατρόμητος Πατρών
ΕΠΣ Ηλείας : Αίας Γαστούνης, Δόξα Ν.Μανωλάδας, [ΠΑΟ Βάρδας, Αλφειός Επιταλίου 4-1 στο πρώτο παιχνίδι, δεν διεξήχθη ο επαναληπτικός]
ΕΠΣ Ζακύνθου : Εθνικός Σκουλικάδου, ΑΟ Τσιλιβή, Ζάκυνθος, Παναρτεμισιακός, ΑΕ Αγίου Λέοντα/Κοιλιωμένου, Αστέρας Μαχαιράδου, ΑΟ Κατασταρίου
ΕΠΣ Μεσσηνίας : ΑΟ Διαβολιτσίου
ΕΠΣ Αρκαδίας : ΑΟ Τεγέας, [ΑΜΣ Βρασιές-Παναρκαδικός 0-5 στο πρώτο παιχνίδι, δεν διεξήχθη ο επαναληπτικός]
ΕΠΣ Λακωνίας : ΠΣ Σπάρτη, [Ήφαιστος Βροντάμα-Αστέρας Βλαχιώτη 0-3 στο πρώτο παιχνίδι, δεν διεξήχθη ο επαναληπτικός]
ΕΠΣ Αργολίδας : Κορωνίδα Κοιλάδας, Παναργειακός
ΕΠΣ Κυκλάδων : Ελλάς Σύρου, Πανθηραϊκός, ΑΟ Σύρου, ΑΟ Πύργου
ΕΠΣ Σάμου : ΑΕ Βαθυλάκκου/Πανσαμιακός, ΑΕΣ Φοίνιξ, ΑΕ Καρλόβασι, ΠΑΣ Ίκαρος
ΕΠΣ Λέσβου : Όλυμπος Αγιάσου, ΑΟ Μεσότοπου (από Λέσβο), Διαγόρας Σαρδών (από Λήμνο)
ΕΠΣ Χίου : Κανάρης Νενήτων, Θύελλα Χαλκειούς, Δάφνη Δαφνώνα, Πύργος Πυργίου
ΕΠΣ Δωδεκανήσων : Άρης Αρχαγγέλου, ΑΣ Ρόδου, ΑΕ Πυλίου, Διαγόρας Βατίου, Ηρακλής Μαριτσών, Απόλλων Καλυβίων, Δόξα Καρδάμαινας, ΑΕΡΑ Αφάντου
ΕΠΣ Χανίων : Μινώταυρος Μουρνιών, Πανακρωτηριακός
ΕΠΣ Ρεθύμνου : Ποσειδώνας Γερανίου, Τάλως Μελιδονίου
ΕΠΣ Ηρακλείου : Ατσαλένιος, [Γιούχτας-ΠΑΝΟ Μαλλίων 3-0 στο πρώτο παιχνίδι, δεν διεξήχθη ο επαναληπτικός]
ΕΠΣ Λασιθίου : AO Αγίου Νικολάου-ΑΕ Νεάπολης