Δεν έκανε κανέναν…σοφότερο το 1-1 στο Ατρόμητος-Λαμία (βαθμολογία)

Με την μπίλια να κάθεται στο «Χ» (1-1) ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τη Λαμία, για τη δεύτερη αγωνιστική των πλέι άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 43’ με γκολ του Αντέτζο μετά από εκτέλεση κόρνερ, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο.

Οι Περιστεριώτες στο δεύτερο ημίχρονο δημιούργησαν ευκαιρίες στα καρέ της Λαμίας για να πάρουν τη νίκη, αλλά δεν κατάφεραν να τις εκμεταλλευτούν, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να ολοκληρωθεί με το σκορ στο 1-1.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη έχασε την ευκαιρία να πάρει το τρίποντο και να βρεθεί στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας των πλέι άουτ, με τον Ατρόμητο να φτάνει τους 33 βαθμούς και να πιάνει στην 7η θέση τον Αστέρα Τρίπολης. Υπενθυμίζουμε ότι οι Περιστεριώτες την πρώτη αγωνιστική δεν έπαιξαν με την Ξάνθη, λόγω των κρουσμάτων κορωνοϊού στην ακριτική πόλη, ενώ ο Αστέρας αγωνίζεται την Δευτέρα (15/6, 19:30) στην Τρίπολη απέναντι στον Πανιώνιο.

Από την άλλη, η Λαμία στάθηκε όρθια και έφτασε τους 31 πόντους, με την ομάδα του Ακη Μάντζιου να παραμείνει «ζωντανή» στη μάχη της 7ης θέσης.

1 Αστέρας Τρίπολης 27 9 6 12 35 38 -3 33
2 Ατρόμητος 27 9 6 12 32 37 -5 33
3 Λαμία 28 6 13 9 22 34 -12 31
4 ΑΕΛ 27 7 9 11 29 35 -6 30
5 ΝΠΣ Βόλος 28 8 6 14 24 43 -19 30
6 Ξάνθη 27 8 6 13 21 33 -12 18
7 Παναιτωλικός 27 3 8 16 20 44 -24 17
8 Πανιώνιος 27 5 5 17 17 45 -28 14