Αταλάντα : Η ομάδα που έχει…θαμπώσει άπαντες μετά την καραντίνα! (vid)

Ο Πάπου Γκόμες βρήκε ξανά δίχτυα μετά τις πρώτες ημέρες του 2020 κι η Αταλάντα έφυγε με τη νίκη (2-1) από την έδρα της Πάρμα!

Ο capitano των «μπεργκαμάσκι» σκόραρε μετά την 6η Ιανουαρίου και διαμόρφωσε το αποτέλεσμα, με το οποίο η ομάδα ανεβαίνει (έστω και προσωρινά) στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξαν το σκορ στο 43ο λεπτό, με τον Ντέγιαν Κουλουσέφσκι. Στο δεύτερο μέρος, όμως, η εικόνα άλλαξε κι η Αταλάντα πήρε τη νίκη, χάρη σε δύο τέρματα στο τελευταίο 20λεπτο.

Ο Ρουσλάν Μαλινόφσκι ισοφάρισε στο 70ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ο Γκόμες «μίλησε» τελευταίος και με ένα καταπληκτικό σουτ στο 84ο λεπτό διαμόρφωσε το αποτέλεσμα. Αυτό ήταν το έβδομο γκολ του αρχηγού της Αταλάντα στο πρωτάθλημα.