Football League - Γ Εθνική / Τοπικά

Νίκη εξ…Αργεντινής στα Κουφάλια για τον Αλμωπό Αριδαίας

Μία ακόμη φιλική νίκη πέτυχε η ομάδα μας αυτή την φορά στα Κουφάλια επικρατώντας με σκορ 3-0 του τοπικού ΠΑΟ.

Ήταν ένα καλό φιλικό τεστ για την ομάδα μας αφού το παιχνίδι ήταν δυνατό και θύμιζε αγώνα πρωταθλήματος.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα του Αλμωπού, καθώς στο 8’ ο Pablo Soda βρήκε τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα για να γίνει έτσι το 0-1. Παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων δεν έδειχνε ότι θα αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο στο 44’ ο Pablo Soda και πάλι σημάδεψε σωστά για να γράψει το 0-2 για τον Αλμωπό.

Στην επανάληψη η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη έφτασε σε ένα ακόμα τέρμα με τον Ezequiel Gallegos που στο 56’ εγραψε το τελικό 0-3, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Αλμωπός Αριδαίας | Λουτρά Πόζαρ: (Γιώργος Τυριακίδης) Μένιος, Μαγγίζης, Προκοπίου, Βενέτης, Ρογγότης, Ασλαμπάλογλου, Μπαξεβάνος, Gallegos, Soda, Μάνιος, Μεντής. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Έρβιν, Τζάνης, Πέττας, Προύντσης, Γκέσιος.