Νύχτα μαγική για την Άστον Βίλα, 7-2 τη Λίβερπουλ! (vid)

Ναι καλά διαβάσατε… Βρέθηκε ομάδα που θα “ρίξει” επτά γκολ στη Λίβερπουλ κι αυτή είναι η εκπληκτική Άστον Βίλα!

Όχι, δεν είναι λάθος το σκορ! Η Άστον Βίλα έκανε… σάκο του μποξ την πρωταθλήτρια Λίβερπουλ και την υποχρέωσε σε μία από τις πιο βαριές ήττες (7-2) της ιστορίας της στην Premier League.

Οι “Χωριάτες” σε μία ονειρεμένη εμφάνιση έκαναν… πλάκα απέναντι στην πανίσχυρη Λίβερπουλ και κατάφεραν να πετύχουν την μεγαλύτερη νίκη της ιστορίας τους.

Με δύο γρήγορα γκολ του Γουότκινς (6′, 22′) αιφνιδίασαν τη Λίβερπουλ, η οποία μείωσε στο 33′ με τον Σαλάχ, όμως δεν είχε διάρκεια. Η Άστον Βίλα πέτυχε ακόμη δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με ΜακΓκιν (35′) και Γουότκινς (39′) και προηγήθηκε με 4-1.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Μπάρκλεϊ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-1 και πέντε λεπτά αργότερα ο Σαλάχ και πάλι μείωσε σε 5-2. Η Άστον Βίλα, ωστόσο, δεν σταμάτησε εκεί. Ο Γκρίλις μετά από τρεις ασίστ, έπιασε δουλειά και στο σκοράρισμα, πέτυχε δύο γκολ (66′, 75′) και διαμόρφωσε το εκκωφαντικό 7-2.