Bundesliga : Εντός έδρας γκέλα για τη Μπάγερν, απίστευτο ματς στο Χόφενχαϊμ (αποτελέσματα + βαθμολογία)

Ματσάρες και γκραν γκινιόλ εξέλιξη στις αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής στη Bundesliga.

H πρωτοπόρος Μπάγερν παραχώρησε ισοπαλία στη σκληροτράχηλη Βέρντερ κι αν η Λειψία περάσει νικηφόρα από τη Φραγκφούρτη (19.30) θα τη φτάσει στους 19 βαθμούς.

Η Λεβερκούζεν, με γκολ του Ντράγκοβιτς στο 88′, πέρασε νικηφόρα από το Μπίλεφελντ και έφτασε τη Ντόρμουντ (αγωνίζεται απόψε στο Βερολίνο) στους 15 βαθμούς, ενώ την ίδια ώρα, η Βόλφσμπουργκ με γκολ των Βέγκχορστ και Σλάγκερ παιρνούσε χωρίς απώλειες από τo γειτονικό Γκέζελκίρχεν.

“Τρελό” ματς στο Χόφενχαϊμ, όπου η τοπική ομάδα και η Στουτγκάρδη αναδείχτηκαν ισόπαλες 3-3, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρη σε τέρμα του Κεμπφ.

Τέλος ισόπαλο ολοκληρώθηκε το ματς στο Μένχενγκλάντμπαχ, ανάμεσα στους “πράσινους” και στην Άουγκσμπουργκ.