Κατηγορίες
Ποδόσφαιρο Κόσμος

Κομβικά παιχνίδια τα αποψινά για ΑΕΚ και ΠΑΟΚ. Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες των 12 ομίλων

Το Europa League συνεχίζεται με την τέταρτη του αγωνιστική της φάσης των ομίλων, με τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ να δίνουν πολύ σημαντικά παιχνίδια.

Χρονικά η ΑΕΚ θα αναμετρηθεί πρώτη στο ΟΑΚΑ με την Ζόρια (19:55). To σύνολο του Καρέρα θέλει οπωσδήποτε την νίκη για να έχει ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa League. Επίσης θα περιμένει και νίκη της Λέστερ επί της Μπράγκα, για να… κυνηγήσει τους Πορτογάλους.

Ο ΠΑΟΚ με την σειρά του δίνει… τελικό στο Αϊντχόφεν (22:00). Σε περίπτωση που δεν ηττηθεί από την ολλανδική ομάδα, διατηρεί απόσταση δυο βαθμών απ’ αυτήν. Επίσης θα υπερτερεί σε ισοβαθμία μαζί της, γιατί την έχει κερδίσει στην Τούμπα.

Το πρόγραμμα :

1ος όμιλος

19:55 ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Γιουνγκ Μπόις
22:00 Κλουζ-Ρόμα

Βαθμολογία

Ρόμα 7
Γιουνγκ Μπόις 4
Κλουζ 4
ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1

2ος όμιλος

19:55 Μόλντε-Άρσεναλ
22:00 Ντάνταλκ-Ραπίντ Βιέννης

Βαθμολογία

Άρσεναλ 9
Μόλντε 6
Ραπίντ 3
Ντάνταλκ 0

3ος όμιλος

22:00 Μπάγερ Λεβερκούζεν-Χάποελ Μπερ Σεβά
22:00 Νις-Σλάβια Πράγας

Βαθμολογία

Σλάβια Πράγας 6
Λεβερκούζεν 6
Νις 3
Χάποελ Μπερ Σεβά 3

4ος όμιλος

22:00 Ρέιντζερς-Μπενφίκα
22:00 Σταντάρ Λιέγης-Λεχ Πόζναν

Βαθμολογία

Ρέιντζερς 7
Μπενφίκα 7
Λεχ Πόζναν 3
Σταντάρ Λιέγης 0

5ος όμιλος

22:00 Αϊντχόφεν-ΠΑΟΚ
22:00 Γρανάδα-Ομόνοια

Βαθμολογία

Γρανάδα 7
ΠΑΟΚ 5
Αϊντχόφεν 3
Ομόνοια 1

6ος όμιλος

22:00 Νάπολι-Ριέκα
22:00 Άλκμααρ-Ρεάλ Σοσιεδάδ

Βαθμολογία

Άλκμααρ 6
Νάπολι 6
Σοσιεδάδ 6
Ριέκα 0

7ος όμιλος

19:55 Μπράγκα-Λέστερ
19:55 ΑΕΚ-Ζόρια

Βαθμολογία

Λέστερ 9
Μπράγκα 6
ΑΕΚ 3
Ζόρια 0

8ος όμιλος

19:55 Σπάρτα Πράγας-Σέλτικ
19:55 Λιλ-Μίλαν

Βαθμολογία

Λιλ 7
Μίλαν 6
Σπάρτα Πράγας 3
Σέλτικ 1

9ος όμιλος

19:55 Μακάμπι Τ.Α.-Βιγιαρεάλ
19:55 Καραμπάκ-Σίβασπορ

Βαθμολογία

Βιγιαρεάλ 9
Μακάμπι Τελ Αβίβ 6
Σίβασπορ 3
Καραμπάκ 0

10ος όμιλος

19:55 Λίντσερ-Αντβέρπ
22:00 Τότεναμ-Λουντογκόρετς

Βαθμολογία

Τότεναμ 6
Άντβερπ 6
ΛΑΣΚ Λιντς 6
Λουνντογκόρετς 0

11ος όμιλος

19:55 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Φέγενορντ
19:55 Βολφσμπέργκερ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Βαθμολογία

Ντιναμό Ζάγκρεμπ 5
Βόλφσμπεργκερ 4
Φέγενορντ 4
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2

12ος όμιλος

19:55 Γάνδη-Ερυθρός Αστέρας
19:55 Σλόβαν Λίμπερετς-Χόφνεχάιμ

Βαθμολογία

Χόφενχαϊμ 9
Ερυθρός Αστέρας 6
Σλόβαν Λίμπερετς 3
Γάνδη 0