Λυτρωτής Ερναντέζ για τη Μίλαν, μεγάλα “διπλά” για Σασουόλο και Μπενεβέντο (βαθμολογία)

Mε εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η 14η εμβόλιμη αγωνιστική της Serie A.

Η Λάτσιο αποδείχτηκε ισχυρό εμπόδιο για την πρωτοπόρο Μίλαν, ωστόσο στο τέλος μίλησε ο Τέο Ερναντέζ ο οποίος πέτυχε το γκολ της νίκης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την ίδια ώρα, Σασουόλο και Μπενεβέντο σημείωσαν σημαντικές εκτός έδρας νίκες, κόντρα σε Σαμπντόρια και Ουντινέζε αντίστοιχα, ενώ η Νάπολι κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας από την Τορίνο, με γκολ του Ινσίνιε στις καθυστερήσεις.

Η Αταλάντα δεν κατάφερε να περάσει το εμπόδιο της Μπολόνια (2-2) ενώ στο Olimpico τα είδε…όλα κόντρα στην Κάλιαρι, αλλά στο τέλος κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς.

Τέλος στο Alberto Picco η Τζένοα έφυγε με το “διπλό”, επικρατώντας της Σπέτσια με σκορ 2-1.