Διαγωνισμός…κόκκινης κάρτας το Γρανάδα-Βαλένθια! (βαθμολογία)

Ένα ιδιαίτερα σκληρό παιχνίδι διεξήχθη στο Nuevo Los Carmenes, το οποίο άνοιξε την αυλαία της δεύτερης μέρας της 16ης αγωνιστικής στη LaLiga.

Η Γρανάδα, με γκολ του Μολίνα στο 88′, επικράτησε με 2-1 της Βαλένθια και έκανε ένα ακόμη άλμα στη βαθμολογία, σκαρφαλώνοντας στην 7η θέση με 24 βαθμούς.

Ωστόσο το παιχνίδι σημαδεύτηκε με τρεις κόκκινες κάρτες, μία για τους γηπεδούχους (76′ Ντουάρτε) και δύο για τις “νυχτερίδες” (70′ Τζέισον, 73′ Γκουέδες) και το οποίο χαρακτηρίστηκε από τα πολλά σκληρά μαρκαρίσματα και τις συνεχόμενες διακοπές.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Γκαμεϊρό στο 36ο λεπτό και οι “Los Carmenes” ισοφάρισαν με τον Κένεντι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.