Φοβερή και τρομερή Σίτι στο Stamford Bridge! (βαθμολογία)

“Ισοπεδωτική” στο πρώτη ημίχρονο η Σίτι, πέτυχε τρία γκολ κόντρα στην Τσέλσι και μετέτρεψε το δεύτερο ημίχρονο σε τυπική διαδικασία.

Η ομάδα του Πεπ Γουαρδιόλα έφτασε την Τότεναμ στην 4η θέση έχοντας μάλιστα ένα ματς λιγότερο.

Το πρώτο γκολ σημείωσε στο 18′ ο Γκουντογκάν, τρία λεπτά αργότερα ο Φιλ Φοντέν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και ο Κέβιν ΝτεΜπρούινε ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το γκολ της τιμής για τους Λονδρέζους σημείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Χάντσον-Οντόι.

Τσέλσι : Μεντί, Τσίλγουελ, Αθπικουλέτα, Ζουμά, Τιάγκο Σίλβα, Μάουντ, Κόβασιτς (77′ Χάβερτζ), Καντέ (64′ Γκίλμουρ), Πούλισιτς, Βέρνερ, Ζίγιεχ (64′ Χάντσον-Οντόι)

Μάντσεστερ Σίτι : Στέφεν, Κανσέλο, Ζιντσένκο, Στόουνς, Ντίας, Γκουντογκάν (75′ Φερναντίνιο), Ρόντρι, Μπερνάντο Σίλβα, Φοντέν (86′ Μαχρέζ), ΝτεΜπρούινε (86′ Αγουέρο), Στέρλινγκ