“Κουλούρια” στο Αλκαζάρ, δεν βόλεψε κανέναν το αποτέλεσμα (βαθμολογία)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς στο Αλκαζάρ, όπου ΑΕΛ και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχτηκαν ισόπαλοι 0-0.

To αποτέλεσμα δεν βόλεψε καμία από τις δύο ομάδες, καθώς η ΑΕΛ παρέμεινε στην προτελευταία θέση με 8 βαθμούς και ο ΠΑΣ στη 10η με 14, ισόβαθμος με τον Ατρόμητο.

Στα πρώτα λεπτά η ΑΕΛ απείλησε με τους Μιλοσάβλιεβιτς και Φιλίπ που δεν βρήκαν στόχο, με την ίδια κατάληξη να έχει και η προσπάθεια του Καρτάλη στο 29′ για λογαριασμό του ΠΑΣ Γιάννινα.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Παμλίδη να σουτάρει και τη μπάλα να περνά λίγο έξω από το δοκάρι της εστίας του Νάγκι.

Στην επανάληψη στο Στάδιο Αλκαζάρ οι δύο ομάδες προσπάθησαν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, όμως δεν τα κατάφεραν και το στείρο 0 – 0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Συγκεκριμένα, από πλευράς ΑΕΛ οι Φιλίπ και Πινακάς είχαν ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Λευτέρη Χουτεσιώτη, ενώ για τον ΠΑΣ απείλησαν στο δεύτερο μέρος οι Νάουμετς και Κριζμάν…

ΑΕΛ : Νάγκι, Μπέρτος (78′ Νούνιτς), Φιλίπ, Ηλιάδης (53′ Τρούγιτς), Ζίζιτς, Μιχαήλ, Σπαρβ, Μιλοσάβλιεβιτς, Πλατέλλας (69′ Γλυνός), Πινακάς, Νικολιάς.

ΠΑΣ Γιάννινα : Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πίρσμαν, Εραμούσπε, Κάργας, Σιόντης, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης (87′ Λιάσος), Ελευθεριάδης (78′ Νάουμετς), Παμλίδης (78′ Λώλης), Κριζμάν (90’+2′ Παντελάκης).