“Ανάσα” για τη Τζένοα (βαθμολογία)

Βαθμολογική ανάσα για τη Τζένοα, που με το 2-0 κόντρα στη Μπολόνια ανέβηκε στη 17η θέση της Serie A.

Η ομάδα της Γένοβας ήθελε πολύ το ματς και πέτυχε το στόχο της σημειώνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Το 1-0 πέτυχε ο Μίχα Ζάιτς στο 44ο λεπτό και το γκολ που ουσιαστικά “κλείδωσε” τη νίκη για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Ματία Ντέστρο στο 55′.

Τζένοα : Περίν, Μασιέλο, Μπάνι, Ραντοβάνοβιτς, Κρισίτο (46′ Γκιλιόνε), Ζαπακόστα, Ζάιτς, Μπεχράμι (46′ Εμπόνγκ / 74′ Λεράγκερ), Μπαντέλι, Σομουντόροφ (81′ Πιάτσα), Ντέστρο (86′ Μελεγκόνι)

Μπολόνια : Ντα Κόστα, Τομιγιάσου, Χίκεϊ (60′ Ντικς), Ντανίλο, Παζ (82′ Πόλι), Σούτεν (60′ Μπάροου), Ντομίνγκεζ, Ορσολίνι (74′ Όλσεν), Βινάτο, Σοριάνο, Παλάσιο (82′ Ράμπι)