Η Μπάγερν Μονάχου αποκλείστηκε στο Κύπελλο από τη Χόλστεν Κίελ!

Ιστορική στιγμή για τη Χόλστεν Κίελ της δεύτερης κατηγορίας στη Γερμανία, που άφησε εκτός Κυπέλλου τη Μπάγερν!

Η τεράστια προσπάθεια των γηπεδούχων στέφθηκε με επιτυχία στη διαδικασία των πέναλτι και με ώρα τον Έλληνα τερματοφύλακα Γιάννη Γκέλιο, που απέκρουσε το πέμπτο πέναλτι των Βαυαρών, συνεχίζουν στον θεσμό.

Η Μπάγερν προηγήθηκε στο 14′ με γκολ του Γκνάμπρι και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 37′ με τον Μπαρτέλς. Το 1-2 σημειώθηκε στο 47′ με “δράστη” τον Σανέ και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χάουκε Βαλ έστειλε το ματς στην παράταση.

Εκεί το 2-2 παρέμεινε παρά τις χαμένες ευκαιρίες από τη Μπάγερν για να φτάσουμε στη ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι, όπου οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την πρόκριση με σκορ 5-4