“Έκλεψε” τον βαθμό στο 93′ ο Απόλλων Λάρισας! (βαθμολογία)

Μετά από ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, Απόλλων Λάρισας και Ξάνθη μοιράστηκαν τους βαθμούς, στην πρεμιέρα το πρωταθλήματος της Super League 2.

Το γκολ του Μπριλάντε στο 16ο λεπτό φάνηκε να δίνει τη νίκη στην ακριτική ομάδα, που στοχεύει στην άμεση επιστροφή στα “μεγάλα σαλόνια”, ωστόσο ο…πεισματάρης Απόλλων βρήκε τον τρόπο στις καθυστερήσεις και πήρε την ισοπαλία με το αυτογκόλ του Γιούρμαν.

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς ήταν το γκολ της Ξάνθης και συγκεκριμένα στο 16ο λεπτό, όταν ο Θανάσης Παπάζογλου έκανε την παράλληλη σέντρα από αριστερά, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Μπριλάντε πλάσαρε σωστά για το 0-1.

Στο 26′ ο Τζοβάρας έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Αθανασιάδης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπέντο.

Στο 38′ ο Τζοβάρας και πάλι πάσαρε στον Μπάλλα, αλλά το σουτ του τελευταίου μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Ξάνθης.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε μόλις δύο καλές στιγμές. Στο ο Τάτος σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα κατέληξε πάνω από την εστία του Γλύκου.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπαλογιάννης εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά, ο Γιούρμαν έπιασε την κεφαλιά αλλά ξεγέλασε τον Μπέντο και με αυτόν τον τρόπο ο Απόλλων πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στην πρεμιέρα της Super League 2.

Απόλλων Λάρισας : Γλύκος (87′ λ.τ. Τάλισον), Καρρίκι, Μόρας, Γκόλιας, Μπάλλας (74′ Μπάμπης), Χατζής, Σκούπρα, Λίταινας, Μπαστιάνος (74′ Μπαλογιάννης), Τζοβάρας (60′ Τασιούλης), Αθανασιάδης.

Ξάνθη : Μπέντο, Κέβιν Γκαρσία (80′ Παντελιάδης), Τσαμούρης (80′ Θυμιάνης), Παπάζογλου Τ., Δημούτσος (80′ Τεσίγια), Σιατραβάνης (56′ Έμπερτ), Παπάζογλου Θ. (62′ Γιούρμαν), Έλιοτ, Στάθης, Βέρκερ, Παπάζογλου