Φόρτσαρε στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ και πέρασε από την Κρήτη (βαθμολογία)

Με το ευρύ 3-0 πέρασε από το “Γεντί Κουλέ” ο ΠΑΟΚ και προσπέρασε (έστω προσωρινά) ΑΕΚ και Άρη στη δεύτερη θέση της Super League.

Ο “δικέφαλος” είχε εξαιρετική εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχε και τα τρία γκολ του αγώνα, εκμεταλλευόμενος στο έπακρο το αριθμητικό πλεονέκτημα έναντι του ΟΦΗ, καθώς στο 27′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο τερματοφύλακας, Μπόι Βάτερμαν.

Το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ σημείωσε στο 48ο λεπτό ο Τζόλης και πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Βαρέλα να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 67′ ο Κρμέντσικ, που σημείωσε το δεύτερο γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ.

ΟΦΗ : Βάτερμαν, Λυμπεράκης (29′ Σωτηρίου), Βούρος (77′ Σολίς), Σελίμοβιτς, Κοροβέσης (77′ Σουρνάκης), Ουές, Νέιρα, Βαφέας, Στάικος, Στάρτζεον (68′ Γρίβας), Σαρδινέρο (68′ Γιαννούλης)

ΠΑΟΚ : Ζίφκοβιτς, Περέιρα, Βιερίνια (76′ Ροντρίγκο), Βαρέλα, Κρέσπο, Σβαμπ (76′ Αουγκούστο), Τσιγγάρας, Τζόλης, Μουργκ (69′ Λάμπρου), Ουάρντα (83′ Κωνσταντέλιας), Κρμέντσικ (76′ Σφιντέρσκι)