“Σκληρό καρύδι” ο Ολυμπιακός, πήρε τη νίκη στην παράταση!

Σε ένα ματς που κρίθηκε στη παράταση, ο Ολυμπιακός πήρε τεράστια νίκη με 93-101 στην έδρα της Βιλερμπάν, παρόλο που βρέθηκε πολύ κοντά στην ήττα στη κανονική διάρκεια! Σόου από Σλούκα και ΜακΚίσικ!

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε λίγα δευτερόλεπτα μακριά από την ήττα στην έδρα της Βιλερμπάν, ο Σλούκας όμως είχε αντίθετη γνώμη κι αφού έστειλε το ματς στη παράταση, το πήρε με 93-101, για να κρατήσει ζωντανή την ομάδα του στην μάχη για τα playoffs!

Όλα αυτά λίγες ημέρες (15/1) μετά το ”διπλό” των Γάλλων στο ΣΕΦ με 63-69 για την 20ή ”στροφή” της διοργάνωσης.

Θυμίζουμε ότι οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν δίχως τους Φολ-Νουά-Ουόλτον, ενώ οι φιλοξενούμενοι χωρίς τους Παπανικολάου-Λαρεντζάκη. Για την 21η αγωνιστική, η Βιλερμπάν υποδέχεται την Βαλένθια (21/1, 21:45), ενώ ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από την Ζαλγκίρις (22/1, 20:00).

Τα δεκάλεπτα: 15-23, 37-44, 61-63, 86-86,