Στην παράταση απέκλεισε την Κορνεγιά της τρίτης κατηγορίας η Μπαρτσελόνα!

Τους…εφιάλτες της Ρεάλ είδε σήμερα η Μπαρτσελόνα, που λίγο έλειψε να αποκλειστεί από μία ομάδα της τρίτης κατηγορίας!

Ο λόγος για την εξαιρετική Κορνεγιά, που με την αυταπάρνηση των παικτών της αλλά και τον σπουδαίο τερματοφύλακα που απέκρουσε το πέναλτι του Ντεμπελέ στο 80′, οδήγησε το ματς στην παράταση.

Εκεί η εμπειρία των “μπλαουγκράνα” λειτούργησε καταλυτικά και τα γκολ των Ντεμπελέ και Μπρεϊθγουέιτ έδωσαν το εισιτήριο στην ομάδα του Ρόναλντ Κούμαν.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Μπιλμπάο “ίδρωσε” να αποκλείσει την Ίμπιθα, την οποία κέρδισε με 2-1 χάρη σε γκολ του Νούνιεθ στις καθυστερήσεις του αγώνα.