O Giannis έβαλε 47 πόντους αλλά οι Bucks έχασαν! (vids)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε ατομικό ρεκόρ για την τρέχουσα σεζόν του NBA με 47 πόντους, αλλά αστόχησε στην τελευταία προσπάθειά του που θα χάριζε την εκτός έδρας νίκη για τους Μιλγουόκι Μπακς σε βάρος των Φίνιξ Σανς. Είχε 15/23 σουτ εντός παιδιάς και 17/21 βολές μαζί με 11 ριμπάουντ και 5 ασίστ στην ήττα με 125-124.

Οι Σανς επιβίωσαν για την 4η σερί νίκη τους. Ο Ντέβιν Μπούκερ με 30 πόντους και ο Κρις Πολ με 28 σήκωσαν το μεγαλύτερο μέρος της επίθεσης το πρωί της Πέμπτης. Οι δύο τους πέτυχαν 15 από τους 27 πόντους των “ήλιων” στην τελευταία περίοδο.

Λίγο δυτικότερα, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς έστειλε τους Λος Άντζελες Λέικερς στην παράταση με τρίποντο και “καθάρισε” αμυντικά στο τέλος του έξτρα πεντάλεπτου για τη νίκη με 114-113 επί των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ. Έκτη σερί νίκη για την ομάδα του και τρίτη συνεχόμενη στην παράταση.

Ο Τζέιμς ολοκλήρωσε την προσπάθειά ου με 25 πόντους, 7 ασίστ και 6 ριμπάουντ. Στους 20 πόντους σταμάτησε ο Μόντρεζλ Χάρελ, ενώ 19 πέτυχε ο Ντένις Σρόντερ. Από την άλλη, ο Αλ Χόρφορντ σημείωσε 25 και ο Κένριτς Ουίλιαμς 24.