Άνετη νίκη ο ΠΑΟΚ, ντεμπούτο με γκολ ο Μπαμπά (βαθμολογία)

Με σκορ 4-0, ο ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολα της αποδεκατισμένης Λαμίας και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της Super League.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία δε χρειάστηκε να ανεβάσει στροφές στο σημερινό παιχνίδι και εκμεταλλεύτηκε ιδανικά τα αμυντικά κενά των Φθιωτών.

Ο Ραχμάν Μπαμπά έκανε ντεμπούτο με τον “δικέφαλο” και μάλιστα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό.

Το ρευστό 1-0 του πρώτου ημιχρόνου αντικαταστάθηκε από ένα ευρύ σκορ στο δεύτερο μισό του αγώνα, καθώς οι “ασπρόμαυροι” πέτυχαν άλλα τρία γκολ με του Τζόλη (48′), Ουάρντα (52′) και Ζίφκοβιτς στο 66′.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία) : Ζίφκοβιτς, Μπαμπά, Ροντρίγκο (73′ Λύρατζης), Μιχαηλίδης, Βαρέλα, Σβαμπ (74′ Νινούα), Τσιγγάρας, Τζόλης (55′ Λάμπρου), Ζίφκοβιτς Α., Ουάρντα (61′ Καγκάβα), Κρμέντσικ (61′ Σφιντέρσκι)

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου) : Κατσίκας, Ασίγκμπα, Βλάχος, Τζέιμς (53′ Σαραμαντάς), Βίντρα, Μπιάρνασον, Μπουλούλης (59′ Παλαβαντισβίλι), Γκαζαριάν (74′ Χατζηστραβός), Προβυδάκης, Πίτι (74′ Νικολόπουλος), Μπα (46′ Βλαχομήτρος)