Με πείσμα πήρε την ισοπαλία η Ουντινέζε! (βαθμολογία)

Ποδοσφαιρικό…πείσμα από την Ουντινέζε, που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 και κατόρθωσε να πάρει στο τέλος τον έναν βαθμό.

Η Πάρμα πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό στους “μπιανκονέρι” και πέτυχε δύο γκολ στα 30 πρώτα λεπτά, αρχικά με τον Αντρέας Κονρέλιους και στη συνέχεια με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιουράι Κούτσκα.

Στο 64′ ο Οκάκα έβαλε ξανά την Ουντινέζε στο ματς και στο 80ο λεπτό, ο Μπραμ Νούτινγκ έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του, που κέρδισε μία θέση στον βαθμολογικό πίνακα με 25 συνολικά βαθμούς.

Πάρμα (Ρομπέρτο Ντ’Αβέρσα) : Σέπε, Πετσέλα (79′ Λαουρέλα), Κόντι, Γκατζιόλο, Μπάνι, Ερνάνι (66′ Γκράσι), Κούτσκα, Μπρούγκμαν (70′ Τσίπριεν), Μιχάιλα (79′ Μπρούνο Άλβες), Καραμό (66′ Μαν), Κορνέλιους

Ουντινέζε (Λούκα Γκότι) : Μούσο, Μπονιφάτσι, Μπεκάο (46′ Μολίνα), Ντούτινγκ, Ζέγκελαρ (67′ Ουβεγιάν), Λάρσεν, Γουάλας (46′ Νεστορόφσκι), Ντε Πολ, Αρσλάν (90′ Μακενγκό), Περέιρα, Γιορέντε (60′ Οκάκα)