Ο Ιωαννίδης έδωσε τη νίκη στον Απόλλωνα, 8η συνεχόμενη ήττα ο ΟΦΗ! (βαθμολογία)

Τη 7η φετινή του νίκη πανηγύρισε ο Απόλλων Σμύρνης, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής στη Super League.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου επικράτησε με 2-1 του ΟΦΗ, χάρη σε γκολ που σημείωσε στο 84ο λεπτό ο Νίκος Ιωαννίδης και ανέβηκε στην 9η θέση με 25 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά, οι “ασπρόμαυροι” γνώρισαν την 8η συνεχόμενη ήττα και πλέον η 10η θέση απομακρύνεται αισθητά.

Ο Αμπιόλα Ντάουντα έδωσε το προβάδισμα στην Ελαφρά Ταξιαρχία, με γκολ που σημείωσε στο 17ο λεπτό, με τους Κρητικούς να ισοφαρίζουν γρήγορα χάρη στο τέρμα του Στάρτζεον.

Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος) : Βέρχουλστ, Μπρούσιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Κολ (88′ Λαγός), Σλίβκα, Μαρκ Φερνάντεθ (73′ Τσαμπούρης), Τσιλούλης (32′ Φατιόν), Τομάς (46′ Χουχούμης), Ντάουντα (73′ Ιωαννίδης)

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος) : Σωτηρίου, Κοροβέσης, Ουές, Γιαννούλης, Διαμαντής, Ντε Γκουζμάν, Στάικος (88′ Φερέιρα), Μεγιάδο, Στάρτζεον, Σολίς (78′ Σαρδινέρο), Γρίβας