Με το δεξί η επανεκκίνηση για τη Δράμα! (αποτελέσματα+βαθμολογία)

Δύο ακόμα πόντους κατέκτησε η Δράμα, η οποία επικράτησε εντός έδρας του Φαίακα Κέρκυρας, με τρία τέρματα διαφορά (26-23), όπως και στο πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

Η ομάδα της Δράμας μετράει πλέον 11 πόντους, ούσα 2η στον βαθμολογικό πίνακα, πίσω από τον ΠΑΟΚ και έχοντας υποστεί μόλις μία ήττα στον 2ο όμιλο της Handball Premier.

Η ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη προηγούνταν στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, με εξαίρεση όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ γύρω στο 10ο λεπτό. Οι Δραμινοί είχαν τον έλεγχο του αγώνα και δεν απειλήθηκαν ουσιαστικά από τους Φαίακες, μολονότι εκείνοι διατηρούσαν συνεχώς επαφή με το σκορ.

*Δεν αγωνίστηκε, τελικά, ο αθλητής της Δράμας, Αδάμ Παπαδόπουλος, λόγω ενοχλήσεών του στον ώμο.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-4, 7-4, 8-5, 10-6, 12-9 (ημίχρονο), 14-10, 17-12, 22-15, 23-18, 24-21, 26-23

ΔΡΑΜΑ: Παπάζογλου Λ., Μπέτζιος, Χαϊτίδης 4, Σίνα 5, Τουνγκελίδης 2, Δέσπος 4, Κοτσαμαρίκογλου, Καφαντάρης 3, Παπάζογλου Θ. 3, Φραγκούλης, Θωμίδης 2, Βάκκας, Πολύδωρος 3, Δεμερτζίδης, Κουρτίδης, Καβάζης

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Κοσκινάς, Καραμανλής, Πάλλας, Δούγιας 5, Σουλάνης 6, Δημητρέλος 2, Σκουρτάι, Ανδριώτης, Κόντης, Βλαχόπουλος 1, Δελλής 2, Ξιαμπάφτι 1, Τσιλιμπάρης, Κυριακίδης, Γιαννακόπουλος 5, Νάστος 1

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος, Δίλεπτα: 5 – 5, Πέναλτι: 4/5 – 4/5