Έχει γίνει…συνήθειο το triple double για τον Giannis! (vids)

Δεύτερο διαδοχικό τριπλ-νταμπλ και έκτο συνολικά στην τρέχουσα σεζόν για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο Έλληνας διεθνής είχε 33 πόντους, 11 ασίστ και 11 ριμπάουντ στην εκτός έδρας νίκη των Μιλγουόκι Μπακς επί των Ουάσινγκτον Ουίζαρντς με 125-119.

Ο Τζρου Χόλιντεϊ πέτυχε 10 από τους 18 πόντους του στην τελευταία περίοδο και ο Κρις Μίντλετον ακολούθησε με 16 πόντους. Μικρή συμμετοχή για τον Θανάση Αντετοκούνμπο, με ένα ριμπάουντ σε δύο λεπτά.

Οι γηπεδούχοι διεκδίκησαν τη νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό με μπροστάρη τον Ράσελ Ουέστμπρουκ, ο οποίος ολοκλήρωσε την προσπάθειά του με 42 πόντους, 12 ασίστ και 10 ριμπάουντ. Ο Μπράντλι Μπιλ έμεινε έξω με πρόβλημα στο αριστερό γόνατο.

Στο 24-14 βρέθηκαν τα “ελάφια”, παραμένοντας στην τρίτη θέση της Ανατολής. Οι “μάγοι” υποχώρησαν στο 14-23.

Στο περιθώριο της αναμέτρησης έγινε γνωστό από ρεπορτάζ του Σαμς Χαράνια ότι ο Άξελ Τουπάν θα υπογράψει συμβόλαιο δύο κατευθύνσεων, ώστε να ενταχθεί στο ρόστερ των Μπακς. Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού ενίσχυσε τους Σάντα Κρουζ Ουόριορς στην φούσκα της G League μετρώντας κατά μέσο όρο 17.9 πόντους, 8.1 ριμπάουντ και 3.3 ασίστ ανά ματς.