Καρέ τερμάτων για τη Μπάγερν, ακόμη μπαίνουν γκολ στη Φραγκφούρτη (βαθμολογία)

Τέσσερα ματς με πολλά γκολ στο μεσημεριανό πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής στη Bundesliga.

Η πρωτοπόρος Μπάγερν έμεινε με 10 παίκτες μόλις στο 12ο λεπτό, με την απευθείας κόκκινη κάρτα στον Ντέιβις, ωστόσο αυτή λειτούργησε ως…αφύπνιση καθώς οι Βαυαροί πέτυχαν τέσσερα γκολ, τα τρία μέσα σε διάστημα πέντε(!) λεπτών. Χατ-τρικ σημείωσε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι και ένα ο Σέρτζε Γκνάμπρι.

Την ίδια ώρα, η Άιντραχτ έφτανε στο 5-2 κόντρα στην Ουνιόν Βερολίνου, σε άκρως χορταστικό ματς. Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 4-2(!), με τους γηπεδούχους να παρουσιάζουν χαρακτηριστική ποικιλία στους σκόρερς (Αντρέ Σίλβα 2, αυτογκόλ, Κόστιτς και Τσάντλερ), ενώ για τους Βερολινέζους και τα δύο τέρματα πέτυχε ο Μαξ Κρούζε.

Την ισοπαλία στο τέλος απέσπασε η Ντόρτμουντ, που δεν κατάφερε να περάσει το εμπόδιο της Κολωνίας. Η ομάδα του Δημήτρη Λημνιού (ήταν εκτός αποστολής) βρισκόταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 90ο λεπτό (Ντούντα και Γιάκομπς τα γκολ) όταν ο Χάαλαντ ισοφάρισε για τους “κιτρινόμαυρους”, σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Τέλος στη Βρέμη, η Βόλφσμπουργκ σημείωσε τη 14η φετινή νίκη και έφτασε τους 51 βαθμούς.