Έφτασε το γκολ του Μασούρα στον Ολυμπιακό, στο +19 από τη δεύτερη θέση! (βαθμολογία)

Ένα ακόμη βήμα για τη μαθηματική κατάκτηση του τίτλου έκανε σήμερα ο Ολυμπιακός.

Στην πρεμιέρα των play off, οι “ερυθρόλευκοι” επικράτησαν με 1-0 του Άρη και έφτασαν τους 70 βαθμούς, 19 περισσότερους από τον σημερινό του αντίπαλο που βρίσκεται στη δεύτερη θέση.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Μασούρας στο 38ο λεπτό και παρά το γεγονός πως έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λαλά στο 41ο λεπτό, οι “ερυθρόλευκοι” κράτησαν το υπέρ τους σκορ και ξεκίνησαν ιδανικά τους αγώνες διαβάθμισης.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς) : Σα, Χολέμπας, Παπασταθόπουλος, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Λαλά, Μπουχαλάκης (90+3′ Καμαρά), Εμβιλά, Μπρούμα (46′ Ανδρούτσος), Μασούρας (79′ Ραντζέλοβιτς), Ελ Αραμπί (88′ Κάιπερς)

Άρης (Άκης Μάντζιος) : Κουέστα, Σούντγκρεν, Σάκιτς (60′ Ιωάννου), Ρόουζ, Δεληζήσης, Τζέγκο, Σάσα, Γκάμα, Μπρούνο (73′ Ματέο Γκαρσία), Μπερτόλιο (46′ Μάνος), Μαντσίνι