Κατηγορίες
Γ Εθνική / Τοπικά

Γ Εθνική : Η επιστροφή στη δράση περιλαμβάνει 60 αγώνες!

Σε 60 γήπεδα θα…χτυπήσει ξανά η καρδιά της Γ Εθνικής, μια κατηγορία που περιλαμβάνει ομάδες από όλα τα μήκη και πλάτη της χώρας μας.

Οι 131 ομάδες παίρνουν θέση για την εκκίνηση της «κουτσουρεμένης» σεζόν, που λόγω πανδημίας θα διεξαχθεί σε έναν γύρο, με τους πρωταθλητές των ομίλων να συνεχίζουν σε αγώνες μπαράζ για την άνοδο στη Football League και τους υποβιβασμούς να ισχύουν κανονικά, σύμφωνα με την προκήρυξη.

Το sportsup.gr παρουσιάζει το αναλυτικό πρόγραμμα στους 10 ομίλους μαζί με τις βαθμολογίες, όπως αυτές διαμορφώθηκαν προ πανδημίας, όπως επίσης και τις αλλαγές στο πρόγραμμα του τριημέρου, αρχής γενομένης από το ματς της Παρασκευής 9/4 ανάμεσα στον Πυθαγόρα Σάμου και τον Αετό Λουτρών από τη Λέσβο.

Να σημειώσουμε πως μέχρι στιγμής δεν έχει βρεθεί ακόμη η αναγκαία λύση για να καλυφθούν όλοι οι αγώνες ζωντανά, όπως σας έχει συνηθίσει τα τελευταία χρόνια το sportsup.gr, κάτι που θα γίνει γνωστό έως το Σάββατο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα :

1ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Οφρυνίου
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Ένωση Αλεξανδρούπολης
Ορφέας Ξάνθης – Άρης Αβάτου
Εθνικός Σοχού – Πανδραμαϊκός
Ελπίδα Σαπών – ΑΕ Διδυμοτείχου
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – ΑΕ Ευόσμου
ΑΕ Αμπελοκήπων – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου  3-0 α.α.

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ορφέας Ξάνθης 4 3 1 0 9 3 6 10
2 Αετός Οφρυνίου 4 3 1 0 7 3 4 10
3 Πανδραμαϊκός 4 3 0 1 6 2 4 9
4 Ένωση Αλεξ/πολης 4 3 0 1 4 2 2 9
5 Μ.Αλεξ.Ορφανίου 4 3 0 1 5 6 -1 9
6 Ηρακλής Αμπελοκήπων 4 2 0 2 8 2 6 6
7 ΑΕ Αμπελοκήπων 3 1 1 1 3 4 -1 4
8 Ελπίδα Σαπών 3 1 1 1 2 3 -1 4
9 ΑΕ Ευόσμου 3 1 1 1 3 5 -2 4
10 ΑΕ Διδυμοτείχου 4 1 0 3 5 5 0 3
11 Νέστος Χρυσούπολης 3 1 0 2 3 3 0 3
12 Απόλλων Παραλιμνίου 2 1 0 1 2 2 0 3
13 Εθνικός Σοχού 4 0 3 1 4 5 -1 3
14 Άρης Αβάτου 3 1 0 2 3 5 -2 3
15 Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 3 0 0 3 2 8 -6 0
16 Αναγέννηση Θαλασσιάς 4 0 0 4 0 8 -8 0

2ος όμιλος (5η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Αναγέννηση Πλαγιάς
Αγροτικός Αστέρας – Νίκη Αγκαθιάς
Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Εθνικός Γιαννιτσών – Αναγέννηση Γιαννιτσών
Αετός Βαρβάρας – Θερμαϊκός Θέρμης
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας – Ποσειδών Μηχανιώνας
Ρεπό : Θύελλα Σαρακηνών

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ποσειδών Μηχανιώνας 4 4 0 0 7 2 5 12
2 Νίκη Αγκαθιάς 3 2 1 0 5 1 4 7
3 Θύελλα Σαρακηνών 3 2 1 0 5 2 3 7
4 Θερμαϊκός 4 2 1 1 7 5 2 7
5 Εδεσσαϊκός 4 2 1 1 4 4 0 7
6 Αγροτικός Αστέρας 2 2 0 0 5 0 5 6
7 Μακεδονικός 4 1 2 1 6 4 2 5
8 ΠΑΟ Κουφαλίων 4 1 2 1 5 4 1 5
9 Αναγέννηση Γιαννιτσών 4 1 1 2 4 6 -2 4
10 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 2 1 0 1 2 3 -1 3
11 Εθνικός Γιαννιτσών 4 1 0 3 3 6 -3 3
12 Αναγέννηση Πλαγιάς 4 1 0 3 3 6 -3 3
13 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 1 0 1 0 1 1 0 1
14 Αετός Βαρβάρας 4 0 0 4 3 8 -5 0
15 ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 3 0 0 3 0 8 -8 0

3ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Ατρόμητος Παλαμά – Αετός Μακρυχωρίου
ΑΣ Μετέωρα – Κοζάνη
Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Καρδίτσας
Ερμής Αμυνταίου – Δίας Δίου
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΠΟ Ελασσόνας
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Ηρακλής Λάρισας
ΑΟ Σελλάνων – ΠΟ Φήκης  0-3 α.α.
Ρεπό : ΑΕ Καρίτσας

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Καρίτσας 4 3 1 0 7 2 5 10
2 Αναγέννηση Καρδίτσας 4 2 2 0 6 3 3 8
3 Αετός Μακρυχωρίου 4 2 1 1 7 2 5 7
4 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 4 2 1 1 7 4 3 7
5 ΑΟ Σελλάνων 4 2 0 2 4 4 0 6
6 Ηρακλής Λάρισας 3 1 2 0 4 1 3 5
7 Ατρόμητος Παλαμά 3 1 2 0 3 2 1 5
8 Οικονόμος Τσαριτσάνης 4 1 1 2 3 6 -3 4
9 Δίας Δίου 2 1 0 1 1 1 0 3
10 Ερμής Αμυνταίου 3 1 0 2 3 6 -3 3
11 ΠΟ Φήκης 3 1 0 2 2 5 -3 3
12 ΠΟ Ελασσόνας 3 0 2 1 3 7 -4 2
13 Μακεδονικός Φούφα 1 0 0 1 0 1 -1 0
14 ΑΣ Μετέωρα 3 0 0 3 0 3 -3 0
15 Κοζάνη 1 0 0 1 0 3 -3 0

4ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Φωκικός – Θησέας Αγριάς
ΓΣ Αλμυρού – Ηρακλής Ψαχνών
Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Υπάτου
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δημήτρα Ευξεινούπολης
Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΠΟ Αταλάντη  0-3 α.α.
Ρεπό: ΑΟ Νέας Αρτάκης

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Διαγόρας Στεφανοβικείου 4 3 1 0 9 2 7 10
2 Φωκικός 4 2 1 1 3 3 0 7
3 ΑΟ Υπάτου 4 1 3 0 4 2 2 6
4 Ηρακλής Ψαχνών 3 2 0 1 5 4 1 6
5 Αμβρυσσέας Διστόμου 3 2 0 1 4 3 1 6
6 ΑΟ Νέας Αρτάκης 4 1 2 1 5 6 -1 5
7 Θησέας Αγριάς 4 0 3 1 4 5 -1 3
8 Οπούντιος Μαρτίνου 3 1 0 2 1 4 -3 3
9 Δήμητρα Ευξεινούπολης 3 0 2 1 2 3 -1 2
10 ΑΠΟ Αταλάντη 2 0 0 2 1 3 -2 0
11 ΓΣ Αλμυρού 2 0 0 2 0 3 -3 0

5ος όμιλος (4η αγωνιστική)

(10/4, 14.30) Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Θύελλα Κατσικάς
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΠΑΣ Πρέβεζα
Παναγρινιακός – Αχέρων Καναλακίου
Αναγέννηση Άρτας – ΑΕ Μεσολογγίου
Τηλυκράτης – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Κέρκυρα  – Αμβρακικός Λουτρού

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αχέρων Καναλακίου 3 3 0 0 10 1 9 9
2 Παναγρινιακός 3 2 0 1 8 3 5 6
3 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 2 2 0 0 6 2 4 6
4 Κτηνοτροφικός Αστέρας 3 2 0 1 5 2 3 6
5 ΠΑΣ Πρέβεζα 2 2 0 0 3 1 2 6
6 ΑΕ Λευκίμμης 3 2 0 1 6 5 1 6
7 Τηλυκράτης 3 2 0 1 4 3 1 6
8 Θύελλα Μοναστηρακίου 3 1 0 2 7 6 1 3
9 Αναγέννηση Άρτας 3 1 0 2 3 4 -1 3
10 Αμβρακικός Λουτρού 3 1 0 2 2 4 -2 3
11 Θύελλα Κατσικάς 2 0 0 2 2 5 -3 0
12 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 1 0 0 1 1 4 -3 0
13 ΑΕ Μεσολογγίου 2 0 0 2 1 5 -4 0
14 Κέρκυρα 3 0 0 3 1 14 -13 0

6ος όμιλος (4η αγωνιστική)

(13.00) Φωστήρας – ΑΕ Μυκόνου
(13.30) Πανναξιακός – ΓΣ Ηλιούπολης
Αήττητος Σπάτων – Πανιώνιος
Χαραυγιακός – ΓΣ Μαρκό
Προοδευτική – Εθνικός
Ρεπό: ΑΕ Μοσχάτου

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πανιώνιος 3 3 0 0 8 3 5 9
2 ΓΣ Ηλιούπολης 3 3 0 0 7 2 5 9
3 Χαραυγιακός 3 2 0 1 5 3 2 6
4 Προοδευτική 2 1 0 1 5 2 3 3
5 Εθνικός 2 1 0 1 2 2 0 3
6 Φωστήρας 3 1 0 2 2 3 -1 3
7 Πανναξιακός 3 1 0 2 3 6 -3 3
8 Αήττητος Σπάτων 2 1 0 1 1 4 -3 3
9 ΓΣ Μαρκό 3 0 2 1 0 2 -2 2
10 ΑΕ Μυκόνου 3 0 1 2 2 4 -2 1
11 ΑΕ Μοσχάτου 3 0 1 2 1 5 -4 1

7ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Πανναυπλιακός – ΑΕ Ερμιονίδας
Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Άγιος Ιερόθεος
ΠΑΟ Ρουφ – Άρης Σκάλας
Παναρκαδικός – Μολαϊκός
Πανγυθεατικός – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
Κορωνίδα Κοιλάδας – ΑΕ Κηφισιάς
Ρεπό: Ερμής Μελιγούς

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Κηφισιάς 4 4 0 0 7 0 7 12
2 Άγιος Ιερόθεος 3 2 1 0 4 0 4 7
3 Ερμής Μελιγούς 4 2 1 1 3 2 1 7
4 Άρης Σκάλας 4 2 1 1 4 5 -1 7
5 ΠΑΟ Ρουφ 4 2 0 2 6 4 2 6
6 Πανγυθεατικός 4 2 0 2 4 2 2 6
7 Πανναυπλιακός 4 1 2 1 4 3 1 5
8 ΑΕ Ερμιονίδας 4 1 2 1 3 4 -1 5
9 Παναρκαδικός 3 1 0 2 1 3 -2 3
10 Κορωνίδα Κοιλάδας 4 0 2 2 1 3 -2 2
11 Μολαΐκός 3 0 2 1 2 5 -3 2
12 Ατρόμητος Χιλιομοδίου 3 0 2 1 2 5 -3 2
13 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 4 0 1 3 2 7 -5 1

8ος όμιλος (5η αγωνιστική)

(9/4, 17.00) ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Κοντακαιίκων – Αετός Λουτρών
(11.30) ΑΟ Καραβάς – ΑΟ Πυλίου
(15.30) Αιολικός – Μικρασιατική Χίου
Αίας Σαλαμίνας – Θύελλα Ραφήνας
Αστέρας Βάρης – Πανελευσινιακός
ΑΠΟ Κερατσίνι – Ακράτητος

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αίας Σαλαμίνας 4 4 0 0 8 3 5 12
2 Αστέρας Βάρης 4 3 1 0 11 4 7 10
3 Αιολικός 4 2 1 1 5 3 2 7
4 Αετός Λουτρών 4 1 2 1 5 6 -1 5
5 ΑΟ Πυλίου 3 1 1 1 4 3 1 4
6 ΑΠΟ Κερατσίνι 4 1 1 2 4 6 -2 4
7 Μικρασιατική Χίου 4 1 1 2 4 6 -2 4
8 ΑΟ Καραβά 4 1 1 2 2 4 -2 4
9 Πανελευσινιακός 3 1 0 2 5 2 3 3
10 Θύελλα Ραφήνας 3 0 3 0 4 4 0 3
11 Ακράτητος 4 0 2 2 4 10 -6 2
12 Πυθαγόρας Κοντοκ. 3 0 1 2 6 11 -5 1

9ος όμιλος (5η αγωνιστική)

(13.00) Παλληξουριακός – Θύελλα Πατρών
(13.00) ΑΟ Τσιλιβή – ΑΟ Διαβολιτσίου
(15.00) Εθνικός Σκουλικάδου – Ζάκυνθος
Παναιγιάλειος – Αίας Γαστούνης
Πάμισος Μεσσήνης – Ναυπακτιακός Αστέρας
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνεΐκων
Ρεπό: Αχαϊκή

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναιγιάλειος 4 2 2 0 6 4 2 8
2 Ναυπακτιακός 3 2 1 0 8 3 5 7
3 Ζάκυνθος 4 1 3 0 6 4 2 6
4 ΠΑΟ Βάρδας 4 1 3 0 2 1 1 6
5 Αχαϊκή 4 1 2 1 1 2 -1 5
6 Διαγόρας Βραχνεΐκων 2 1 1 0 6 2 4 4
7 Αίας Γαστούνης 2 1 1 0 3 1 2 4
8 Πάμισος Μεσσήνης 3 1 1 1 3 3 0 4
9 Εθνικός Σκουλικάδου 2 1 0 1 2 2 0 3
10 Παλληξουριακός 3 1 0 2 3 4 -1 3
11 Θύελλα Πατρών 3 0 1 2 3 7 -4 1
12 ΑΟ Τσιλιβή 4 0 1 3 1 8 -7 1
13 ΑΟ Διαβολιτσίου 2 0 0 2 1 4 -3 0

10ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Γιούχτας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΕ Νεάπολης – Αλμυρός Γαζίου
ΑΟ Πόρου – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Ρεθυμνιακός – Αστέρας Ρεθύμνου
Ατσαλένιος – Άρης Σούδας
Ηρόδοτος – Πλατανιάς
ΑΟ Δαμάστας – ΑΟ Παλαιόχωρας  3-0 α.α.
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Άρης Ρεθύμνου   3-0 α.α.

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 4 4 0 0 11 2 9 12
2 Ατσαλένιος 4 3 0 1 8 5 3 9
3 Αλμυρός Γαζίου 4 2 1 1 14 7 7 7
4 ΑΟ Δαμάστας 4 2 1 1 8 4 4 7
5 Αναγέννηση Ιεράπετρας 4 2 1 1 11 8 3 7
6 Ηρόδοτος 4 2 1 1 5 3 2 7
7 ΑΟ Αγίου Νικολάου 4 2 1 1 9 8 1 7
8 ΑΟ Πόρου 4 2 1 1 4 3 1 7
9 Ρεθυμνιακός 4 2 0 2 7 4 3 6
10 ΑΟ Παλαιόχωρας 4 2 0 2 6 9 -3 6
11 Γιούχτας 4 1 2 1 5 4 1 5
12 Άρης Σούδας 4 1 1 2 4 5 -1 4
13 Αστέρας Ρεθύμνου 4 1 0 3 4 9 -5 3
14 ΑΕ Νεάπολης 4 1 0 3 4 10 -6 3
15 Πλατανιάς 4 0 1 3 1 10 -9 1
16 Άρης Ρεθύμνου 4 0 0 4 1 11 -10 0