Γ Εθνική : Πέρασε από τη Σοχώρα ο Ατσαλένιος (βαθμολογία)

Με δύο γκολ στα πρώτα λεπτά των ημιχρόνων, ο ΠΟΑ κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την Σοχώρα, με 1-2 επί του Αστέρα Ρεθύμνου για την 6η αγωνιστική του κρητικού ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Όπως αναφέρει το prismanews.gr, η ομάδα του Αντώνη Ανδρουλάκη κατάφερε να βγάλει πολλές φάσεις στο παιχνίδι, δύο εξ αυτών μετουσιώθηκαν σε τέρμα από τον Μέμμο στο 10’ και τον Καϊμακαμούδη στο 49’ για να πάρει τη νίκη με 1-2 επί του Αστέρα που απλά μείωσε με τον Κοκκάλη στο 72.

Το πάθημα της προηγούμενης εβδομάδας έγινε μάθημα για τον ΠΟΑ που κράτησε το 1-2 μέχρι τέλους, έχοντας μάλιστα ευκαιρίες για να κλειδώσει το ματς.

Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο από τους Ατσαλενιώτες που ευτύχησαν να προηγηθούν νωρίς στην αναμέτρηση με τον Γιώργο Μέμμο, ενώ είχαν πολλές ευκαιρίες για να σημειώσουν και άλλα τέρματα, με πρωταγωνιστή τον Καϊμακαμούδη. Ο ΠΟΑ έλεγχε το παιχνίδι δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση από τον Αστέρα και με το γκολ που πέτυχε πήγε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 47’ ο Μανωλακάκη από ευνοϊκή θέση, απείλησε για πρώτη φορά την εστία του Γιαγκιόζη που βρέθηκε σε ετοιμότητα και απομάκρυνε σε κόρνερ. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση και με τον συνήθη ύποπτο, Φώτη Καϊμακαμούδη να πλασάρει τον Παπαδάκη μέσα από την περιοχή για το 0-2.

Μετά την επίτευξη του δεύτερου γκολ του ΠΟΑ, ο Αστέρας προσπάθησε να μπει ξανά στην διεκδίκηση του παιχνιδιού και τα κατάφερε στο 72΄όταν ο νεοεισελθών Κοκκάλης πλάσαρε τον Γιαγκιόζη για το 1-2.

Στην συνέχεια οι παίκτες του Αντώνη Ανδρουλάκη δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα, αντίθετα έφτασαν κοντά και σε ένα τρίτο τέρμα αλλά Καϊμακαμούδης (85’), Σένκα (86’) και Ρουμπάκης στο (90’+2) δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Παπαδάκη και το 1-2 έμεινε μέχρι τέλους.

Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Πετρίδης (57’ Λάσα), Ψυχουντάκης, Αντωνόπουλος, Κλειδής Α., Καψαλάκης, Μπότος, Γύπαρης, Μανωλακάκης Δ., Ρηγάκης, Μπουρνέλης (57’ Κόκκαλης).

Ατσαλένιος (Αντώνης Ανδρουλάκης): Γιαγκιόζης, Νάτος, Αννιτσάκης, Αναστασιάδης (54’ Σαμουηλίδης), Ρουμπάκης Μ., Τσιρούδης, Σένκα (87’ Χατζηανδρέου), Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Μέμμος (68’ Γκελοσάνι), Πατηνιώτης.