Με νίκη ολοκλήρωσε την κανονική διάρκεια ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (βαθμολογία)

Η εμπειρία του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, που είχε ως πρωταγωνίστρια με 11 γκολ την Ελίνα Τροχίδου, χάρισε στη φιλοξενούμενη ομάδα την νίκη απέναντι στον νεανικό όσο και μαχητικό Εθνικό Κοζάνης, με 29-22 (ημίχρονο 8-19 υπέρ των Γιαννιτσών).

Αξιοσημείωτο το γεγονός ότι παρά την διαφορά που από την αρχή είχε πάρει ο ανώτερος Μέγας Αλέξανδρος, ο Εθνικός δε σταμάτησε να αγωνίζεται και στο τέλος περιόρισε την διαφορά στα 7 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα :  0-4, 1-6, 3-9, 5-12, 6-15, 8-19 ( ημίχρονο ), 11-21, 13-23, 15-24, 17-27, 20-28, 22-29

Διαιτητές : Τσιάνας-Πήτας

Εθνικός Κοζάνης (Παπαδόπουλος) : Φλώρου, Ταφάκη,  Καραγιαννίδου 7, Λαθούρα, Γκιάτα 8, Μουρατίδου 1, Καραγιάννη, Χατζηευστρατίου 2, Πετράκη 4, Ανεστάκη, Ιωαννίδου, Τσάπτζη, Φλώρου Αθ.

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Σαράφης) : Πυριτίδου, Τροχίδου Χ., Τροχίδου Ε. 11, Πλιόγκα 2, Πατσάνη 2, Μαντζίρη, Πέγιου 3, Τρελοπούλου, Αναστασίου 3, Κοτζαχρήστου, Τομίδου 8, Παπαφώτη.