Μάλλον δεν…θέλει το πρωτάθλημα η Μπαρτσελόνα, 3-3 με τη Λεβάντε! (βαθμολογία)

Απίστευτη γκέλα της Μπαρτσελόνα, που άφησε δύο βαθμούς κόντρα στη Λεβάντε, που μπορεί να ήταν αδιάφορη βαθμολογικά, αλλά δεν το έδειξε στον αγωνιστικό χώρο.

Οι “μπλαουγκράνα” είχαν στο χέρι τους τη νίκη, καθώς προηγήθηκαν με 2-0 λίγο πριν συμπληρωθούν 35 λεπτά, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και παρόλο που δέχτηκαν τρίτο γκολ στο 64′ από τον Ντεμπελέ, κατάφεραν να φέρουν ξανά στα ίσια το ματς και να πάρουν τον ανέλπιστο βαθμό.

“Δράστης” ήταν ο Σέρχιο Λεόν, με γκολ που σημείωσε στο 83ο λεπτό, με τη Μπαρτσελόνα να μειώνει μεν τη διαφορά από την Ατλέτικο στον έναν βαθμό, όμως η τόσο οι “ροχιμπλάνκος” όσο και η Ρεάλ, έχουν ένα ματς λιγότερο.

Τα γκολ για τη Μπαρτσελόνα πέτυχαν οι Μέσι, Πέδρι και Ντεμπελέ και για τη Λεβάντε οι Μελέρο, Μοράλες και Λεόν.

Λεβάντε (Πάκο Λόπεθ) : Αϊτόρ, Τόνιο, Μιραμόν (75′ Κόκε), Ντουάρτε (61′ Μάλσα), Βέζο, Μπάρντι (61′ Ντάνι Γκόμεθ), Ντε Φρούτος, Μελέρο, Πιέρ, Μοράλες (80′ Κοσορασβίλι), Μάρτι (75′ Λεόν)

Μπαρτσελόνα (Ρόναλντ Κούμαν) : Τερ Στέγκεν, Λενγκλέ, Αραούχο (46′ Σέρχι Ρομπέρτο / 85′ Πούιγ), Πικέ, Μπουσκέτς, Άλμπα, Ντεμπελέ (81′ Ντεστ), Πέδρι (74′ Μινγκέθα), Ντε Γιονγκ, Μέσι, Γκριεζμάν (81′ Μπρεϊθγουέιτ)