“Περίπατος” της Ρεάλ στο Los Carmenes (βαθμολογία)

Στο…κατόπι της Ατλέτικο παραμένει η Ρεάλ Μαδρίτης, που πέρασε σαν…σίφουνας από το Los Carmenes.

Η Γρενάδα… εμφανίστηκε στο γήπεδο όταν μείωσε το σκορ σε 1-2 με γκολ του Χόρχε Μολίνα στο 71ο λεπτό, ωστόσο η Ρεάλ δεν άφησε καθόλου περιθώρια στους γηπεδούχους, που δεν είχαν ωστόσο βαθμολογικό κίνητρο.

Απεναντίας, οι “μερένχες” είχαν μεγάλο, καθώς με νίκη θα παρέμεναν στο -2 από την πρωτοπόρο Ατλέτικο, και στα δύο τελευταία παιχνίδια της σεζόν θα φανεί ποιος θα σηκώσει την “κούπα” της φετινής LaLiga.

Ο Μόντριτς άνοιξε το σκορ στο 17′ με ένα εξαιρετικό μακρινό σουτ και στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους, ο Ροντρίγκο πέτυχε το 2-0 για την ομάδα του.

Ο Μολίνα, τρία λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο, μείωσε για τη Γρανάδα, όμως η Ρεάλ ήταν αποφασισμένη για τη νίκη και με γκολ των Οντριοθόλα και Μπενζεμά, ανέβασε τον δείκτη του σκορ μέσα σε δύο λεπτά.

Γρανάδα (Ντιέγκο Μαρτίνεθ) : Ρουί Σίλβα, Κίνι, Φουλκιέ, Ντουάρτε, Σάντσεθ (81′ Πέρεθ), Μπράις (67′ Κίνα), Βίκο (54′ Σόρο), Γκοναλόνς, Ματσίς (54′ Χαβιέρ Σουάρεθ), Πουέρτας (67′ Μαρίν), Μολίνα

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν) : Κουρτουά, Γκουτιέρες, Παρκ (46′ Οντριοθόλα), Νάτσο Φερνάντεθ, Μιλιτάο, Βαλβέρδε (62′ Ίσκο), Μόντριτς, Κασεμίρο, Βινίσιους (62′ Αζάρ), Ροντρίγκο (62′ Ασένσιο), Μπενζεμά (78′ Ντίας)