Πρώτη νίκη για τη γυναικεία ομάδα της Καστοριάς, χατ-τρικ η Μπασούρη

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα ο ΓΠΟ Καστοριάς!

Τα κορίτσια του Χρήστου Καλύβα επικράτησαν με σκορ 4-1 της Βασίλισσας Θράκης και πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής Γυναικών. Τα γκολ σημείωσαν η Μπασούρη (χατ-τρικ) και Καϊδατζή από πλευράς ΓΠΟ και Τσακνάκη για τη φιλοξενούμενη ομάδα.

Το συγκρότημα της Καστοριάς είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και με έναν επιθετικό μονόλογο στο πρώτο 45λεπτο κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο με το σκορ στο 3-0 έχοντας και ένα χαμένο πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ξανθιώτικη ομάδα μείωσε σε 3-1, όμως οι γηπεδούχες απάντησαν άμεσα και πέτυχαν το τέταρτο και τελευταίο γκολ της συνάντησης.

Η σύνθεση της Καστοριάς : Πετκανά, Φασίδου, Κωσταρά, Σιδοπούλου, Καϊδατζή, Κυριζάκη, Μάρκου, Τζιάρα, Κωσταρέλα, Παπαδοπούλου, Μπασούρη. Αγωνίστηκαν και οι Ροβυθάκη, Παπαδηλερή, Μουρτσέκα, Τρυγούτη, Φόρλιακα