Σε απόσταση βολής από τη δεύτερη θέση ο Ιάλυσος (βαθμολογία)

Ο Ιάλυσος επικράτησε 2-0 του Ασπροπύργου στο «Οικονομίδειο» στάδιο στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Football League (Νότιος Όμιλος).

Εκδίκηση για την βαριά ήττα με 3-0 που είχε υποστεί στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου, πήρε ο Ιάλυσος κόντρα στον Ασπρόπυργο (2-0).

Το σύνολο του Βαγγέλη Χαντέ ήταν ανώτερο σε όλη την διάρκεια του ματς και με τρομερή αποφασιστικότητα πήρε ρεβάνς για την ήττα του πρώτου αγώνα, ενώ επέστρεψε και με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στα θετικά αποτελέσματα. Ο Ιάλυσος «σπατάλησε» πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Ντιμίτροβιτς να σώζει την ομάδα του σε αρκετές περιπτώσεις. Ωστόσο οι «τοξοβόλοι» κατόρθωσαν να πάρουν την νίκη στο δεύτερο μέρος μέσα σε τρία λεπτά, χάρη σε δύο εκπληκτικά γκολ των Παπαδόπουλου (62′) και Παπουτσογιαννόπουλου στο 65′.

Στους 21 βαθμούς και στην τέταρτη θέση ο Ιάλυσος. Από την άλλη πλευρά, ο Ασπρόπυργος αρκέστηκε σε παθητικό ρόλο, καθώς δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι από την αναμέτρηση, παραμένοντας χαμηλά στην βαθμολογία (προτελευταίος με οκτώ βαθμούς). Τέλος «μελανό» σημείο του ματς, ο τραυματισμός του Άλμπερτ Ρούσσου στο 36′.

το φιλμ του αγώνα στο news12.gr

Ιάλυσος (Βαγγέλης Χαντές): Ανδρούτσος, Γκέζος (80′ Γιώργου), Σκεντεράι, Τερίου, Καρπαθάκης, Ρούσσος (36′ Μανιώτης), Παπουτσογιαννόπουλος, Μαστραντωνάκης, Παπαδόπουλος, Χατζησάββας, Χριστόπουλος (52′ Σταθόπουλος).

Ασπρόπυργος (Ηλίας Φυντάνης): Ντιμίτροβιτς, Θεοδώρου, Τριποτσέρης (77′ Ντουμπερέτ), Αργυρόπουλος, Παπαθανασίου, Νάια Τζόζεφ, Ζαχαρός (67′ Μουκίδης), Βασιλείου (67′ Γεωργόπουλος), Μαρούδας, Τζανουλίνος (83′ Κατίδης), Λαμπόγλου.