Ισοπαλία που δίνει προβάδισμα παραμονής για Απόλλωνα Πόντου και ΠΟ Τρίγλιας (βαθμολογία)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το εξ αναβολής παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής στον Βόρειο Όμιλο της Football League.

Στο γήπεδο του Βατάν στην Κατερίνη, Απόλλων Πόντου και ΠΟ Τρίγλιας αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1, με την ομάδα της Χαλκιδικής να βρίσκεται πλέον στην 6η θέση και αν καταφέρει να φύγει με την ισοπαλία από τη Βέροια την ερχόμενη Κυριακή, θα συνεχίσει τη νέα σεζόν στη Super League 2.

Την ίδια ώρα, ο Απόλλων Πόντου βρίσκεται έναν βαθμό πάνω από τον Αλμωπό Αριδαίας και με νίκη κόντρα στην αδιάφορη ΑΕΠ Κοζάνης την τελευταία αγωνιστική, αποφεύγει τον υποβιβασμό στα τοπικά πρωταθλήματα.

Χαρακτηριστικό είναι πως τα γκολ του αγώνα σημειώθηκαν πολύ νωρίς και συγκεκριμένα στο 3ο λεπτό με τον Δεινόπαπα και δύο λεπτά αργότερα η ισοφάριση με τέρμα που σημείωσε ο Δόρης.

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Δαλιανόπουλος, Βαφειάδης, Μουρατίδης, Δεινόπαπας, Τουρσίδης, Φράγκος, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Παναγιώτου (72′ Αντωνιάδης), Λαμπίρης.

ΠΟ Τρίγλιας (Κώστας Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Γαλούπης (36′ λ.τ. Στοΐνοβιτς), Βοσκόπουλος, Σγούρης, Παπαστεριανός Μ., Ζγκούρι (75′ Κεχαγιάς), Δόρης (18′ λ.τ. Τσακμάκης), Τότσκα (75′ Ευθυμιάδης), Ντούγκα (75′ Ξιφιλίνος), Σαρβανίδης.