Βαριά ήττα για τους Bucks, τραυματίστηκε ο Giannis (vids)

To Μιλγουόκι πήγε με καλή ψυχολογία για το 3-1 στην Ατλάντα μόλις έγινε γνωστό ότι παίζει ο αμφίβολος (ενοχλήσεις) Γιάννης και δεν παίζει ο σταρ των Χοκς Τρέι Γιανγκ με τους 48π στο πρώτο ματς!

Και ξαφνικά έφυγε με άδεια χέρια και με τραυματία τον Γιάννη και την σειρά στο 2-2 και τους Χοκς να αναθαρρούν αν και οι Μπακς έχουν πάντα το πλεονέκτημα της έδρας και 2 ματς στην έδρα τους από τα τρία και θέλοντας δύο νίκες για να πάνε στις 4!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο με πόλεμο νεύρων και έιρ μπολ σε βολές και έμεινε χαμηλά(6π). Στην συνέχεια ανέβασε την απόδοσή του και από το -15 οι Μπακς επέστρεψαν σχετικά στους 8π. Όμως εκεί ο Γιάννης (7′ για την 3η περίοδο) έπεσε άτσαλα σε μια διεκδίκηση της μπάλας. Οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για υπερέκταση αριστερού γόνατου.

Οι Χοκς με αποκάλυψη τον 34χρονο Λου Ουίλιαμς, νίκησαν άνετα με 110-88 τελικά καθώς προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 51-38 με τρομερή άμυνα και με 5/23τρ για τους Μπακς. Η Ατλάντα τελείωσε με 13/38τρ και οι Μπακς με 8/39τρ!

ΑΤΛΑΝΤΑ: Κόλινς 4, Καπέλα 12, Ουίλιαμς 21, Μπογκντάνοβιτς 20 (6/14τρ), Χουέρτερ 15 (7ας), Γκαλινάρι 10, Νάιτ 2, Οκόνγκου 6, Σνελ, Ρέντις 12, Μέις 4, Νταν

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ: Τάκερ 8, Γιάννης 14 (7/10δ, 0/1τρ, 0/3β), 8ρ, 3ας, 1κοψ,2λ σε 24′), Μίντλετον 16 (0/7τρ), Λόπεζ 7, Χολιντέι 19, Θανάσης Αντ 2, Νουόρα 4, Πόρτις 7, Τιγκ, Κόναγκτον 3, Φορμπς 6, Μπράιαντ 2