Κύπελλο Ελλάδος

Κύπελλο Ελλάδας : Ιδανικό ξεκίνημα στη σεζόν για την Κοζάνη

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου πανηγύρισε η Κοζάνη η οποία κέρδισε την Δήμητρα Ευξεινούπολης με 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ από εκτέλεση πέναλτι του Ιορδανίδη στο 11ο αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 34ο με τον Βουρδάκη. Στις καθυστερήσεις όμως του πρώτου μέρους ο Μπακάλης έδωσε ξανά το προβάδισμα και τελικά τη νίκη στην Κοζάνη.

Στην επανάληψη τίποτα δεν άλλαξε αν και οι 2 ομάδες είχαν ευκαιρίες για γκολ και έτσι η φιλόδοξη φέτος Κοζάνη μπήκε με το δεξί στη σεζόν.

Οι αρχικές συνθέσεις :

Κοζάνη (Γιάννης Κερλίδης : Κυριακίδης, Δινοβίτσης, Ρογγότης, Σερσέμης, Μπίντσης, Ιορδανίδης, Παπαργυρίου, Παπαδόπουλος, Μπάρο, Kωστούλας. Μπακάλης

Δήμητρα Ευξεινούπολης (Στέλιος Αρσένος) : Σταυράκης, Φαράντος, Καρράς, Θεοδωρόπουλος, Σιώβας, Στεφανής, Θωμαΐδης, Διαμαντόπουλος, Βουρδάκης, Καρράς, Κράνας