LaLiga: “Στάση” Martínez Valero για τη Σεβίλλη, δεύτερη νίκη για τη Σοσιεδάδ (vids)

Πρώτη “γκέλα” στο πρωτάθλημα για τη Σεβίλλη, που άφησε δύο βαθμούς στο Martínez Valero της Έλτσε, ενώ την ίδια ώρα η Σοσιεδάδ έφτανε στη δεύτερη νίκη στη φετινή LaLiga.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας αντέδρασε στο γκολ του Έντσο Ρόκο στο 11ο λεπτό και ισοφάρισε πριν βγει το ημίχρονο με τον Εν Νεσίρι. Παρά την πίεση στο δεύτερο 45λεπτο και τις πολλές επισκέψεις στα καρέ του Κασίγια, το 1-1 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Στο ματς του Reale Arena, η Σοσιεδάδ σκόραρε στο 42΄με τον Αντέρ Μπαρενετσέα και τελικά αυτό της έφτασε, παρά το γεγονός πως η Λεβάντε ανέβασε στροφές στη συνέχεια και απείλησε με την ισοφάριση.

Το σημερινό πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής της LaLiga ολοκληρώνεται στο Benito Villamarin, όπου η Μπέτις υποδέχεται τη Ρεάλ Μαδρίτης.