Serie A : Δεύτερη νίκη με Σβάνμπεργκ για τη Μπολόνια (vid+βαθμολογία)

Σπουδαία νίκη για τη Μπολόνια, στο ματς που έριξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής στη Serie A.

Η ομάδα του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς επικράτησε με 1-0 της Βερόνα, χάρη στο γκολ του Ματίας Σβάνμπεργκ στο 78ο λεπτό και πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, σε ένα άκρως ελπιδοφόρο ξεκίνημα.

Από την άλλη, η Βερόνα παραμένει χωρίς βαθμό αν και σήμερα μπορούσε να πάρει κάτι παραπάνω από το παιχνίδι καθώς κράτησε για 78 λεπτά ανέπαφη την εστία της.

Μπολόνια (Σίνισα Μιχαΐλοβιτς) : Σκορούπσκι, Χίκεϊ, Ντε Σιλβέστρι, Μπονιφάτσι, Μεδέλ, Σβάνμπεργκ, Ντομίνγκες, Μπάροου (68′ Σανσόνε), Ορσολίνι (68′ Όλσεν), Σοριάνο, Αρναούτοβιτς (90+3′ Σανταντέρ)

Βερόνα (Εουσέμπιο Ντι Φραντσέσκο) : Μοντιπό, Νταβίντοβιτς (46′ Μανιάνι), Κασάλε (75′ Τσεκερίνι), Γκίντερ, Λάζοβιτς, Φαραόνι, Ίλιτς (84′ Λασάνια), Ταμέζε (61′ Χόνγκλα), Καπράρι (75′ Κανσελίνι), Μπαράκ, Σιμεόνε