Premier League : Εντυπωσιακή…παράσταση της Λίβερπουλ στο Vicarage Road (vid)

Με τον καλύτερο τρόπο επέστρεψε στη δράση μετά τους αγώνες των Εθνικών Ομάδων η Λίβερπουλ.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ήταν καταιγιστική στο Vicarage Road, φιλοδωρώντας με ….. γκολ τη Γουότφορντ, που δεν μπόρεσε να αντιδράσει σε κανένα σημείο του αγώνα.

Οι “κόκκινοι” ξεκίνησαν χωρίς τον Κώστα Τσιμίκα στην 11άδα (πέρασε στον αγώνα στο 64′) εγκαταστάθηκαν στα καρέ του Φόστερ από το πρώτο λεπτό και δεν άφησαν περιθώρια στους “Horents”, που είχαν παθητικό ρόλο στο ματς.

Στο 8′ ο Μανέ άνοιξε το σκορ για τη Λίβερπουλ και στο 37′ ο Φιρμίνο διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων, βάζοντας τις βάσεις για την τελική επικράτηση.

Στο 52′ ο Φιρμίνο ξανά ανέβασε τον δείκτη στο 0-3 και δύο λεπτά μετά, ο Σαλάχ με εξαιρετική ατομική προσπάθεια, “έγραψε” το 0-4.

Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε με χατ-τρικ ο Φιρμίνο στις καθυστερήσεις.

Γουότφορντ (Κλαούντιο Ρανιέρι) : Φόστερ, Ρόουζ, Φεμένια (56′ Ενγκάκια), Τρουστ-Εκόνγκ, Κάθκαρτ, Μασίνα (46′ Κλέβερλι), Ντένις (69′ Πέδρο), Σισοκό, Κούτσκα, Ερνάντεζ, Σαρ

Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ) : Κέλεχερ, Ρόμπερτσον (64′ Τσιμίκας), Αλεξάντερ-Άρνολντ (64′ Τσάμπερλεϊν), Φαν Ντάικ, Μάτιπ, Κεϊτά, Μίλνερ (83′ Γουίλιαμς), Χέντερσον, Μανέ, Σαλάχ, Φιρμίνο